Facebook

Osiedla mieszkaniowe w Markach – gdzie warto zamieszkać?

2020-11-12 11:03:45
Podwarszawskie miasto przyciąga każdego roku wiele osób zainteresowanych zakupem nowego mieszkania. Marki położone są w bliskiej odległości od stolicy Polski, w otoczeniu terenów zielonych i rekreacyjnych. W pobliżu osiedli mieszkaniowych znajduje się rzeka Długa, Park Miejski oraz Jezioro Czarne i Lasy Drewnickie. Większość nieruchomości zlokalizowanych jest w spokojnej okolicy, z dala od zgiełku wielkomiejskiej metropolii.

 

Popularne osiedla mieszkaniowe

Miasto dynamicznie się rozwija i z każdym rokiem przybywa tu nowych inwestycji mieszkaniowych. Podwarszawska miejscowość posiada bardzo atrakcyjną ofertę nieruchomości na sprzedaż z rynku pierwotnego. Na szczególne wyróżnienie zasługują nowe inwestycje, na przykład Osiedle Trylogia, gdzie znajdują się budynki jednorodzinne w zabudowie szeregowej. Poza tym, warto też wymienić lokale mieszkalne o zróżnicowanym układzie i powierzchni użytkowej, które budowane są na os. Słoneczna w Markach. W okolicy rezerwatu przyrody znajduje się Osiedle Metropolia, charakteryzujące się estetyczną zabudową, kameralnymi budynkami oraz luksusowymi apartamentami. Planowane oddanie inwestycji do użytkowania to I kwartał 2021 roku.

Deweloperzy chętnie inwestują w budowę nowoczesnych osiedli mieszkaniowych, które mają dostęp do rozbudowanej strefy rekreacji, komunikacji miejskiej, sklepów, placówek edukacyjnych czy medycznych. Zaledwie 10-kilometrowy dystans dzieli Marki od granic stolicy. Bliskość trasy S8 zapewnia doskonałą komunikację z Warszawą.

Mieszkania na sprzedaż w Markach

Mieszkańcy mogą korzystać z dogodnego połączenia do stacji PKP Zielonka, skąd można szybko dojechać do Metra Wileńska. Nowoczesne mieszkania na sprzedaż w Markach (sprawdź oferty: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/marki/) zostały wyposażone w udogodnienia, takie jak: szybkobieżne windy, loggie lub tarasy z ogrodami, komórki lokatorskie czy podziemne miejsca parkingowe. Wyjątkowa architektura budynków oraz wysoki standard wykończenia lokali mieszkalnych przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom.

Średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości z rynku pierwotnego wynosi 5 695 zł, czyli jest dużo niższa niż w stolicy. Wiele z nich to segmenty z mieszkaniami bezczynszowymi zlokalizowane w kameralnych budynkach. Poszukujący nowego lokum mają naprawdę ogromny wybór lokali, ponieważ Marki znajdują się w czołówce miast stale rozwijających budownictwo mieszkaniowe. Tanie mieszkania o wysokim standardzie to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą mieszkać blisko Warszawy.

Podsumowanie

Osoby zmotoryzowane mogą korzystać z łatwego dojazdu do stolicy, na przykład Trasą Toruńską lub aleją Piłsudskiego. Codzienna podróż do pracy lub szkoły w Warszawie nie stanowi problemu dla mieszkańców Marek, którzy nie mają samochodu. Liczne połączenia autobusowe umożliwiają dotarcie do celu komunikacją zbiorową. Od kilku lat cały obszar miasta znajduje się w pierwszej strefie biletowej. Marki to więc miejsce idealne do życia dla wszystkich, którzy marzą o ciszy i spokoju oraz doceniają bliskość do tętniącej życiem stolicy.

Opracowanie: GetHome.pl

Comments

comments

2 komentarze

  1. John odpowiedz

    Zapomniano dodać, że budynki są bardzo słabej jakości. I po jakiego grzyba jechać z marek do zielonki aby dostać się do wileńskiego. Przecież można szybciej dojechać do metra Trocka. I skąd te 10 km do granicy ze stolicą, jak marki bezpośrednia graniczą z Warszawą. No chyba że Targówek i Białołęka to nie warszawa. A propos artykułu to już chyba lepiej rozwija się Radzymin. Przybywa w nim dużo dróg, budują parki, mają światłowody na wsiach. Tylko ludzie strasznie w Radzyminie strasznie grymasami się porobili, bo byle dziura w drodze czy zwierz dziki przebiegł przez wieś to wielka heca.

  2. zyczliwa odpowiedz

    zapomniano dodać że Marki = najwyższee opłatyy za wodę oraz wywóz
    śmieci w powiecie wołomiński, ot mały szczegòlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *