Facebook

Opustoszałe gniazdo

2018-07-19 9:34:44

Przed tygodniem opisywaliśmy zasiedlone po dłuższej przerwie bocianie gniazdo na Szczypiornie. Już dość dawno temu, mieszkańcy wsi zadbali o to, aby kolejną wiosną ptaki miały gdzie złożyć jaja. Znacznie trudniejsza sytuacja jest w Cybulicach Małych.

Mieszkańcy Czeczotek i Cybulic przez wiele lat cieszyli oko widokiem bocianiej rodziny i dorastaniem ich kolejnych pokoleń. Niestety, od dwóch lat gniazdo pozostaje puste.

– Już w zeszłym roku obserwowaliśmy, jak przez pewien czas para bocianów krążyła nad tym gniazdem, przysiadały tam, ale po krótkim czasie odlatywały, aby już nie powrócić – relacjonowała kobieta oczekująca na przystanku autobusowym.

Ludzie podejrzewają, że problemem jest stan gniazda, który uniemożliwia jego ponowne zamieszkanie. Kilka osób starało się już w zakładzie energetycznym o to, aby człowiek pomógł zwierzętom uprzątnąć ich dobytek. – Przecież gniazdo znajduje się na słupie energetycznym – mówią we wsi. Wbrew pozorom problem przerasta możliwości miejscowego PGE. Może więc strażacy…? Czekamy na ludzki gest

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *