Opustoszałe gniazdo

2018-07-19 9:34:44

Przed tygodniem opisywaliśmy zasiedlone po dłuższej przerwie bocianie gniazdo na Szczypiornie. Już dość dawno temu, mieszkańcy wsi zadbali o to, aby kolejną wiosną ptaki miały gdzie złożyć jaja. Znacznie trudniejsza sytuacja jest w Cybulicach Małych.

Mieszkańcy Czeczotek i Cybulic przez wiele lat cieszyli oko widokiem bocianiej rodziny i dorastaniem ich kolejnych pokoleń. Niestety, od dwóch lat gniazdo pozostaje puste.

– Już w zeszłym roku obserwowaliśmy, jak przez pewien czas para bocianów krążyła nad tym gniazdem, przysiadały tam, ale po krótkim czasie odlatywały, aby już nie powrócić – relacjonowała kobieta oczekująca na przystanku autobusowym.

Ludzie podejrzewają, że problemem jest stan gniazda, który uniemożliwia jego ponowne zamieszkanie. Kilka osób starało się już w zakładzie energetycznym o to, aby człowiek pomógł zwierzętom uprzątnąć ich dobytek. – Przecież gniazdo znajduje się na słupie energetycznym – mówią we wsi. Wbrew pozorom problem przerasta możliwości miejscowego PGE. Może więc strażacy…? Czekamy na ludzki gest

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *