Okradł 76-latka i zamknął go w garażu

2022-08-10 12:37:54

Zaangażowanie i wzorowa praca czosnowskich mundurowych doprowadziła do zatrzymania 47 latka, podejrzanego o dokonanie rozboju na starszym mężczyźnie. Decyzją nowodworskiego sądu, na wniosek prokuratora, podejrzany trafił do aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

W ubiegłym tygodniu, do funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Czosnowie wpłynęło zgłoszenie o rozboju w Wilkowie Polskim. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce, gdzie ustalili przebieg zdarzenia. 76-letni pokrzywdzony wrócił tego dnia ze sklepu. Kiedy wchodził do garażu, nieznany sprawca zaszedł go od tyłu, zarzucił mu na głowę kurtkę doprowadzając do stanu bezbronności, a następnie ukradł mu z kieszeni pieniądze. Po całym zdarzeniu sprawca zamknął pokrzywdzonego w pomieszczeniu, zakładając kłódkę na drzwi i oddalił się.
Mundurowi z Komisariatu Policji w Czosnowie niezwłocznie podjęli działania, których celem było ustalenie zarówno danych personalnych sprawcy jak też miejsca gdzie aktualnie przebywa. W wyniku doskonałej pracy funkcjonariuszy, zaledwie kilka godzin po zdarzeniu policjanci dokonali zatrzymania 47-latka bez stałego miejsca zamieszkania, przebywającego czasowo na terenie gminy Leoncin. Był pijany, w organizmie miał 2 promile alkoholu.
Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zarzutu zatrzymanemu mężczyźnie. Podejrzany do wszystkiego się przyznał, twierdząc, że pieniądze były mu potrzebne na spłacenie długu za papierosy, a za resztę gotówki przeznaczył na lody, chipsy i piwo.
Na wniosek nowodworskiej prokuratury, sąd aresztował podejrzanego na okres najbliższych 3 miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.
Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha/jp
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *