Facebook
Odznaczenia za ofiarną służbę

2016-05-12 11:38:12

Strażacy są tam, gdzie zagrożone jest ludzkie życie, mienie, gdzie pojawiają się klęski, kataklizmy, wypadki. Za tą gotowość do niesienia pomocy innym zostali odznaczeni w piątek 6 maja.

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się uroczystość wręczenia awansów i odznaczeń strażakom z powiatu nowodworskiego. Strażacy wysłuchali słów, które skierował do nich Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.
– Wysokie uznanie społeczne nie byłoby możliwe, gdybyśmy działali w pojedynkę. Praca strażaka polega na tym, że pracujemy zawsze w zespole. Sami strażacy niewiele byliby w stanie zrobić. Pomagają nam przyjaciele. Przyjaciele, którzy wspierają nas finansowo, mam tu na myśli przedstawicieli samorządu, ale także ci w mundurach innego koloru, którzy nas wspierają w działaniach operacyjnych, mam na myśli wojsko, policję, straż graniczną czy straż miejską. Za to chciałem w imieniu swoim i wszystkich strażaków serdecznie podziękować – mówił Leszek Smuniewski. – Życzę Wam wielu radości z bycia strażakiem, wiele satysfakcji z codziennej służby i wiele motywacji na rzecz naszej lokalnej społeczności.
Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej odznaczeni zostali medalami oraz awansami na wyższe stopnie służbowe. Złotym medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa odznaczony został inspektor Krzysztof Padewski – Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, zaś odznaki Strażak Wzorowy trafiły do czterech druhów Ochotniczej Straży Pożarnej z Czosnowa.

AC

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *