Facebook
Od 10 lat znęcał się nad rodzicami, bił konkubinę, interweniujących policjantów znieważył

2022-09-15 10:35:56

Kilka dni temu policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 33- letniego nowodworzanina. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad swoimi rodzicami oraz konkubiną. Ponadto znieważył interweniujących funkcjonariuszy.

Mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim w sobotnią noc zostali wezwani na interwencję, w związku ze zgłoszeniem awantury domowej. Na miejscu okazało się, że pokrzywdzonymi są rodzice i konkubina 33-latka. Jak wynikało z relacji zgłaszających, syn od 10 lat znęcał się nad nimi fizycznie i psychicznie. Będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których znieważał ich słowami wulgarnymi i powszechnie uznanymi za obelżywe, niepokoił, zakłócał spoczynek nocny, demolował mieszkanie, zabierał pieniądze i mienie pokrzywdzonych, popychał, szarpał i bił i kierował wobec nich pogróżki pobicia.

33- latek znęcał się również nad swoją kokubiną. Kiedy był pijany wywoływał awantury, wyzywając pokrzywdzoną oraz bijąc ją pięściami po całym ciele.

Ponadto znieważył słowami uznanymi za obelżywe wezwanych na interwencję policjantów. Reakcja mundurowych była natychmiastowa, agresywny mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz przesłuchali świadków. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów, a prokurator wystąpił z wnioskiem do nowodworskiego sądu o zastosowanie wobec podejrzanego najsurowszego środka zapobiegawczego, w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratora i 33- latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Ważne jest, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swoich problemach. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym Policję. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *