Facebook

Obywatel Bangladeszu z „fałszywkami”

2017-08-10 10:39:18

W poniedziałek (7.08) na terenie nowodworskiego lotniska doszło do kolejnego, bo czwartego w ostatnim czasie, przypadku zatrzymania cudzoziemca podającego się za ob. Bangladeszu i posługującego się sfałszowanym dokumentem podróży.

Zdarzenie miało miejsce w hali odbioru bagażu terminala portu lotniczego Warszawa-Modlin, po wylądowaniu samolotu z Kolonii. Mężczyzna okazał do kontroli bengalski paszport wraz z ważną maltańską wizą długoterminową – tyle że noszącą znamiona przerobienia poprzez sfałszowanie daty jej wydania i ważności. Dodatkowo przerobiony był stempel maltańskiej kontroli granicznej.

W toku prowadzonych czynności cudzoziemiec przyznał się, że posługuje się dwoma nazwiskami i imionami, wykorzystując je naprzemiennie – w zależności od sytuacji.

Mężczyzna został zatrzymany na podstawie art. 270 § 1 kk. – (kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.), przyznał się do zarzucanego czynu i poddał dobrowolnie karze grzywny.

Skierowano wniosek do sądu o umieszczenie ob. Bangladeszu w jednym ze Strzeżonych Ośrodków dla Cudzoziemców.

nadwislanski.strazgraniczna.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…