NOWY DWÓR. Wesołe Maluchy najechały Twierdzę

2021-05-24 8:00:35

W sobotnie przedpołudnie na dziedzińcu Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin odbył się niecodzienny zlot. Do Modlina zjechało ponad sto fiatów 126 p oraz innych pojazdów z epoki PRL-u

Deszczowa pogoda nie wystraszyła uczestników zlotu i mieszkańców, którzy chętnie odwiedzali teren muzeum, często przywołując własne wspomnienia z maluchami w tle.

– Sami z synem posiadamy małego fiata. Dlatego, zainspirowany innymi zlotami, zaprosiłem członków Grupy FB Wesołe Maluchy do nas, do Modlina. Wraz z Tomkiem Nowickim, koordynatorem grupy udało nam się namówić na przyjazd ponad stu właścicieli aut. Cieszę się, że tak licznie się stawili, choć pogoda nie była zachwycająca, ale za to atmosfera rozgrzała wszystkich. To świetna okazja, by przybyli do nas z całej Polski ludzie mogli zwiedzić Twierdzę Modlin i zapoznać się z jej historią – powiedział nam Robert Kanigowski, inicjator zlotu.

Nie brakowało zapachu benzyny, charakterystycznego terkotu silnika, kiełbasek z ogniska i wielu innych atrakcji. Brawa za pomysł dla organizatorów. Oby więcej takich inicjatyw.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *