NOWY DWÓR. Świętował urodziny mając ponad 3 promile; to była droga “impreza”…

2022-03-15 11:06:23

W ostatni weekend policjanci nowodworskiej “drogówki” zatrzymali do kontroli rowerzystę, który w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu. Mundurowi nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 zł. Policjanci po raz kolejny apelują do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność. Zdarzenia z ich udziałem mogą skończyć się tragicznie- utratą zdrowia, a nawet życia.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu. Podczas służby eliminują z ruchu tych uczestników, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stwarzają zagrożenie dla siebie samych, jak również innych użytkowników dróg.

Kilka dni temu funkcjonariusze nowodworskiej “drogówki” zauważyli kierującego jednośladem. Styl jego jazdy wzbudził spore zastrzeżenia mundurowych. Rowerzysta poruszał się tzw. “zygzakiem”, nie trzymając prostego toru jazdy. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Od mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Okazało się, że 61- latek, który tego dnia świętował swoje urodziny, miał w wydychanym powietrzu blisko 3,2 promila alkoholu.

Mundurowi nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 zł i zakazali mu dalszej jazdy oraz bezpiecznie doprowadzili mężczyznę, do jego miejsca zamieszkania.

Nietrzeźwi rowerzyści stwarzają realne zagrożenie zarówno dla siebie samych jak i innych uczestników ruchu drogowego. Zdarzenia z ich udziałem często mają tragiczne w skutkach konsekwencje. Rowerzystę w zderzeniu z pojazdem nie chronią elementy karoserii, czy pasy bezpieczeństwa. Kierujący jednośladem ma niewielkie szanse na to, żeby wyjść z wypadku “bez szwanku”. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego muszą zatem pamiętać, że ich bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od nich samych i od tego, w jaki sposób będą respektować przepisy ruchu drogowego.

asp. sztab. Joanna Wielocha/mż
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *