NOWY DWÓR. Remont na kolei

2019-03-14 8:52:05

W poniedziałek ruszyła rozbudowa peronów na stacji PKP Nowy Dwór Maz. Wiąże się to jednak z utrudnieniami dla podróżnych

Nowodworska stacja jest za krótka dla niektórych pociągów, głownie PKP Intercity. Składy mają problem z zatrzymaniem w Nowym Dworze tak, żeby wszyscy pasażerowie wysiedli; cześć wagonów zostaje poza peronami. Dlatego podjęto decyzję o wydłużeniu peronów.

Prace rozpoczęły się 11 marca i mają potrwać do sześciu miesięcy. Perony będą wydłużane do długości 300 metrów w kierunku stacji Modlin. Rozbudowa zakłada również m.in. wymianę nawierzchni peronu, która będzie uwzględniać potrzeby osób niepełnosprawnych, w tym potrzeby osób niewidomych oraz niedowidzących. Powstaną także dodatkowe wejścia na perony. Koszt inwestycji PKP PLK to 3,7 mln zł.
Dla podróżnych oznacza to utrudnienia. Na czas remontu został zmieniony rozkład jazdy pociągów. Wyłączony z ruchu został tor nr 1 i obecnie pociągi będą jeździły w obie strony po    torze nr 2. Część kursów zakończy się na stacji Janówek. Przed podróżą pociągiem warto więc sprawdzić aktualny rozkład.
Dzień przez rozpoczęciem prac w Nowym Dworze, na kolei doszło do poważnych utrudnień z powodu zerwanej trakcji w Nasielsku. Opóźnienia kursów sięgały nawet powyżej trzech godzin. Ruch pociągów był chwilowo całkowicie wstrzymany. Do pomocy skierowano lokomotywy spalinowe, które przeciągały składy między Modlinem a Gąsocinem. Sytuacja została jednak opanowana, a awaria naprawiona.

M.A.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *