Facebook
NOWY DWÓR. Projekt “Sprawni – Równi – Niewykluczeni”

2021-07-21 12:30:14

W Nowym Dworze Mazowieckim rusza właśnie projekt “Sprawni-Równi-Niewykluczeni”. Organizatorem jest Mazowiecki Oddział Wojewódzki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, który na terenie naszego miasta prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnosprawnościami

Dzięki uczestnictwu w projekcie, 25 osób z niepełnosprawnością rozszerzy swoją wiedzę i umiejętności oraz wzmocni kompetencje społeczne, a 30 opiekunów/ek nauczy się rozwiązywać trudne sytuacje domowe, wspierać samodzielność i niezależność dorosłych dzieci.

Projekt obecnie realizowany oparty jest na szkoleniach i warsztatach na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, usług bankowych, planowania wydatków i zarządzania własnym budżetem, poszukiwania pracy, a także przygotowania zdrowych posiłków skierowany będzie głównie do osób z niepełnosprawnością intelektualną. Program przygotowano tak, aby osoby te mogły poczuć się bardziej samodzielne w codziennym życiu. Poznają też sposoby na spędzenie wolnego czasu:  kino, teatr i zwiedzanie ciekawych miejsc w okolicy Nowego Dworu Maz.  Rodzice i opiekunowie osób z niepełnosprawnością również mogą wziąć udział w Projekcie, gdyż będą dla nich organizowane specjalne warsztaty, a także uruchomiona usługa konsultanta LBC, który oferować będzie pomoc psychologiczno-pedagogiczną i pomoże załatwić sprawy urzędowe związane ze sprawowaną opieką. Udział jest dla uczestników bezpłatny, a projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.

Grzegorz Wlaszczyk

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *