NOWY DWÓR. Niszczą kurtyny wodne

2021-07-21 12:57:43

Ulgę w najgorętsze dni może przynieść schładzanie się wodą z kurtyn i słupków wodnych rozstawionych w kilku punktach miasta. Pod warunkiem, że nie będą akurat zepsute

Początek obecnego tygodnia przyniesie niewielkie ochłodzenie, ale już przed weekendem możemy ponownie spodziewać się upałów. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Dworze Mazowieckim podobnie jak w latach ubiegłych rozstawił kurtyny wodne dla spragnionych ochłody mieszkańców.

Kurtyny na stałe znajdują się w Parku Miejskim nieopodal placu zabaw, na Osiedlu Młodych przy ul. Młodzieżowej – również w sąsiedztwie placu zabaw, jak też przy ul. Sempołowskiej na Osiedlu Pólko. W ostatnich dniach, spełniając prośbę mieszkańców, ZWiK ustawił słupek zamgławiający przy boisku Orlik na Osiedlu Młodych. Po drugiej stronie miasta, czyli na osiedlu w Twierdzy, również można się orzeźwić wodą w dwóch kurtyn.

Wszystko wyglądało by bardzo dobrze, gdyby nie fakt, że urządzenia są coraz częściej niszczone.

“Często odkręcane są dysze zamgławiające, czy wąż doprowadzający wodę. Prosimy o zwrócenie uwagi dzieciom, że jest to równoznaczne z niszczeniem urządzeń. Starszych “użytkowników” prosimy natomiast o rozwagę (uszkodzenia generują nie tylko koszty związane z koniecznością ingerencji i naprawy ale przede wszystkim niepotrzebne straty wody).

Informujemy również, iż będziemy zmuszeni do demontaży kurtyn w lokalizacjach, w których najczęściej dochodzi do uszkodzeń.” – apeluje na swoim profilu społecznościowym ZWiK.

Przy prawidłowo działającym urządzeniu zużycie wody jest niewielkie i nie obciąża w szczególny sposób miejskiego budżetu. Poza tym kurtyny i mgławice uruchamiane są jedynie w ciągu dnia w godzinach największych upałów i chyba lepiej dla mieszkańców, żeby były niż miałaby zniknąć, bo ktoś bezmyślnie je niszczy.

Warto jeszcze przypomnieć, że fontanny miejskie nie są przeznaczone do kąpieli. Obieg wody w fontannach jest zamknięty, dlatego nie polecamy nikomu kontaktu wody ze skórą. W  poprzednich latach zdarzyły się przypadki uczuleń u dzieci. ZWiK apeluje też o nie wrzucanie do fontann monet, kory, kamieni czy innych przedmiotów, ponieważ może to spowodować uszkodzenie urządzenia i konieczność wyłączenia go.

Nowa fontanna na skwerze przy ul. Młodzieżowej

M.M.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…