Facebook
NOWY DWÓR. NDM-ki wróciły na ulice miasta

2023-03-10 5:46:15

Od 1 marca znów można wypożyczyć rower miejski. Miejski Zakład Oczyszczania, który opiekuje się pojazdami, w pierwszym etapie udostępnił dla mieszkańców 30 pojazdów. Niebawem zostaną udostępnione kolejne


Chcąc skorzystać z roweru należy posiadać w swoim telefonie specjalną aplikację Roovee, za pomocą której odblokujemy pojazd. Jednocześnie aplikacja policzy nam koszty użytkowania, jak również naliczy bonusy.
Na początek należy zarejestrować się w systemie i zasilić swoje konto kwotą 10 zł. Pierwsze 30 minut jazdy jest jak dotychczas bezpłatne. Każda minuta przejazdu lub postoju powyżej bezpłatnego czasu to koszt 0,05 zł.
Pozostawienie roweru poza strefą parkowania (czyli poza wyznaczonymi stacjami) to koszt 2 zł, ale już za odstawienie roweru stojącego poza strefą do stacji naliczany jest bonus w postaci 1,5 zł. Wyjazd i pozostawienie roweru poza obszarem funkcjonowania systemu wiąże się z karą w wysokości 200 zł.
Po zakończonej jeździe należy pamiętać, by pojazd odstawić i zablokować. Wszystkie szczegóły są opisane na tablicach informacyjnych w stacjach parkowania lub na stronie internetowej rowery.nowydwormaz.pl
Należy podkreślić, że NDM-ki działają w mieście piąty sezon. Opłaty za ich użytkowanie nie zmieniły się od początku wprowadzenia systemu.
Na rozpoczęcie sezonu wystawiliśmy 30 szt. rowerów. Pod koniec bieżącego tygodnia do dyspozycji mieszkańców trafi kolejnych 10 szt., które obecnie nieco modyfikujemy. Nie będą posiadały czerwonych koszyków. Niestety są to elementy, które najbardziej narażone są na zniszczenia i nie jest łatwo zamówić zamienniki. To jest cała pula pojazdów, którymi dysponujemy na obecny rok. Sezon zaplanowaliśmy do końca listopada br. – powiedział naszej redakcji Mariusz Prusek, dyrektor MZO.
Obecnie w całym mieście jest 12 stacji parkowania, 3 po stronie Modlina i 9 w pozostałych osiedlach miasta.

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *