Facebook
Nowy Dwór najpilniej przyłożył się do zewidencjonowania źródeł ciepła

2022-07-12 7:58:20

30 czerwca minął ustawowy termin dla właścicieli lub zarządców budynków mieszkalnych i niemieszkalnych dotyczący złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Kto nie zdążył lub zapomniał, wciąż może to zrobić bez ryzyka nałożenia automatycznej kary

W komunikacie, który ukazał się na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego czytamy – (…) “Jeśli jednak wskutek roztargnienia nie złożyłeś deklaracji, nie martw się tym, w dalszym ciągu deklarację możesz złożyć w systemie na stronie ceeb.gov.pl albo przekazać ją do swojego urzędu gminy tak jak dotychczas. Brak wypełnienia tego obowiązku ustawowego nie spowoduje automatycznego nałożenia kary na tych, którzy o tym zapomnieli. Zatem nie czekaj dłużej złóż szybko deklarację do CEEB”.
Jak podaje GUNB, w skali całego kraju na dzień 30.06 br. w CEEB zostało zarejestrowanych prawie 6,5 mln deklaracji o źródłach ciepła. Jak się okazuje najchętniej były składane deklaracje za pośrednictwem urzędników, bo blisko 4,2 mln. 2,3 mln to deklaracje zarejestrowane online.

Nowy Dwór liderem

W stworzonym przez administratorów ewidencji rankingu najlepiej z naszego powiatu a można śmiało powiedzieć, że i bardzo dobrze w skali województwa wypada Nowy Dwór Mazowiecki. Miasto znajduje się na 53 pozycji, wyprzedzając o wiele miejsc np. Warszawę, Radom, czy Płońsk. Poziom wypełnienie bazy CEEB w przypadku Nowego Dworu sięga 72%. Z 3494 punktów adresowych zarejestrowanych zostało 2516. – Dane podane przez GUNB są z przed kilku dni. Na chwilę obecną w ewidencji jest zarejestrowanych 2963 punktów adresowych, co daje 84% wypełnienia bazy. Jednocześnie zachęcam mieszkańców do złożenia dokumentu wraz z krótkim wyjaśnienie o powodach spóźnienia. W takim przypadku właściciel lub zarządca nie poniesie konsekwencji – powiedział naszej redakcji Wojciech Lewandowski z Wydziały Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.
Kolejne gminy z naszego powiatu, które znalazły się w rankingu to Zakroczym z 64% wypełnienia bazy i Leoncin, gdzie zarejestrowało się 30% zobowiązanych.
Należy dodać, że na obecnym etapie nie wszystkie złożone w urzędach gmin deklaracje już trafiły do bazy. Odpowiedzialni za wprowadzenie danych do systemu urzędnicy mają na to czas do końca bieżącego roku.

M. Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *