Nowy Dwór Mazowiecki: Sukces nowodworzanki na Mistrzostwach Świata

2018-09-13 2:07:00

Dorota Borowska wraca z Mistrzostw Świata seniorów w portugalskim Montemor z dwoma krążkami. Nowodworzanka odniosła kolejny światowy sukces i zapowiada, że to nie koniec.

W sobotę, 25 sierpnia Dorota Borowska sięgnęła po brązowy krążek w kategorii C1 na dystansie 200 metrów. Nowodworzanka nie mogła być jednak pewna, że stanie na najniższym stopniu podium, ponieważ razem z nią na metę wpadła Białorusinka Olena Nazdrowa. Sędziowie bardzo długo dokonywali weryfikacji i ostatecznie postanowili o przyznaniu dwóch brązowych medali.

– Dorota jest zawodniczką, która rozpędza się z zawodów na zawody. Podczas ostatniego zgrupowania widać było, że jej forma jest w szczytowym położeniu. Po cichu liczyłem nawet na srebro, ale i tak jestem szczęśliwy – powiedział PAP trener Mariusz Szałkowski. – W samej końcówce na około 20 metrów przed metą zrobiła podpórkę, gdzieś wiosło jej uciekło. Niewykluczone, że przez to straciła srebro. To są jednak zawody dużej rangi, może gdzieś mały stres w głowie pozostał.

Następnego dnia zawodniczka NOSiR-u Nowy Dwór wystartowała na tym samym dystansie w duecie z Sylwią Szczerbińską. Polska osada zdobyła srebrny medal tracąc do Białorusinek zaledwie 0,924 sekundy. Łącznie kadra Polski przywiozła 6 medali.

Wojciech Lewandowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…