Facebook

Nowy Dwór Mazowiecki – stan deweloperski czy wykończenie pod klucz?

2020-12-18 10:17:10
Zaraz obok ceny, lokalizacji i wielkości mieszkania, kluczowym elementem jest standard wykończenia. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, standardem jest wykończenie w stanie deweloperskim. Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się wykończenie inwestycji pod klucz. Co to jest mieszkanie w stanie deweloperskim? Czym różni się od mieszkania wykończonego pod klucz?

 

Stan deweloperski

Określenie stan deweloperski nie jest ściśle sprecyzowane w polskim prawie budowlanym. Podczas podpisywania umowy musimy dokładnie sprawdzić jaki zakres prac obejmuje stan deweloperski w inwestycji, którą chcemy kupić. Mieszkanie w stanie deweloperskim stanowi idealną bazę do aranżacji mieszkania w wybranym przez na stylu.

Najczęściej w ramach wykończenia w stanie deweloperskim otrzymujemy ściany i sufity, pokryte tynkiem, przygotowane do pomalowania farbą lub naklejenia okładziny ściennej. W łazience i toalecie ściany pokryte są tynkiem odpornym na wilgoć. Kolejnym elementem wykończenia są okna z nawiewnikami, najpopularniejszymi rozwiązaniami są produkty wykonane z PVC, drewna lub aluminium. Nowe mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim (https://rynekpierwotny.pl/s/nowe-mieszkania-nowy-dwor-mazowiecki/) w standardzie deweloperskim posiadają grzejniki lub ogrzewanie podłogowe. Podłoga wykończona jest zazwyczaj warstwą zaprawy cementowej, przygotowaną do późniejszego montażu płytek, paneli, czy desek podłogowych. W standardzie deweloperskim instalacje wodno-kanalizacyjne najczęściej zlokalizowane są natynkowa, aby zapewnić lepsze wyciszenie w pozostałych pomieszczeniach. Przy pomocy mebli kuchennych, czy zabudowy łazienkowej możemy je w łatwy sposób zamaskować. Warto wiedzieć, że jeśli zdecydujemy się na wkucie rur w ścianę, osłabiamy ich konstrukcje, a także stracimy prawo do rękojmi. W każdym mieszkaniu znajduje się również skrzynka elektryczna oraz szafka teletechniczna. W pomieszczeniach zamontowane są kontakty elektryczne oraz włączniki światła.

W kuchni znajdziemy puszkę z instalacją prądu trójfazowego, który umożliwia podłączenie płyty indukcyjnej. W kuchni i łazience powinny znaleźć się kratki wentylacyjne, którymi usuwane jest zużyte powietrze. Jeśli do naszego mieszkania przynależy balkon, będzie on wykonany z betonu oraz będzie posiadał niewielki spadek, umożliwiający odprowadzenie wody, nieodłącznym elementem balkonu będą również balustrady.

Stan pod klucz

Mieszkanie w standardzie pod klucz jest inwestycją gotową do natychmiastowego zamieszkania. W zależności od potrzeb nabywców można wybrać pełen zakres prac wykończeniowych oraz budżet. Wykończenie pod klucz obejmuje: malowanie ścian, położenie podłóg, montaż drzwi, sanitariatów, kuchni, a także innych elementów niezbędnych do zamieszkania. Po wykończeniu wystarczy przynieść jedynie meble oraz rzeczy osobiste. Cena wykończenia mieszkania pod klucz w porównaniu do organizacji prac budowlanych na własną rękę wynosi średnio 500-1000 zł więcej za metr kwadratowy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, którym brakuje czasu na poszukiwanie i sprawdzanie firm budowlanych wykonujących poszczególne etapy prac budowlanych, czy na aktualnie mieszkają daleko od zakupionej nieruchomości.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *