Facebook
NOWY DWÓR MAZOWIECKI: Liga Mistrzów w EcoWipes NLF!

2018-10-09 5:35:27
Powiemy szczerze – czegoś takiego się nie spodziewaliśmy. To, co działo się w niedzielę w Nowym Dworze Mazowieckim przerosło nasze oczekiwania. Niektóre mecze stały na kosmicznym poziomie, szczególnie starcie Dream Teamu z Reckittem Benckiser.

Kosmiczny Reckitt, kosmiczny Dream Team

I właśnie od tego meczu rozpoczynamy podsumowanie drugiej niedzieli EcoWipes Nowodworskiej Ligi Futbolu. Rzadko zdarzają się połowy, w których nie pada żaden gol, a mecz ogląda się z zapartym tchem. Tak było w przypadku starcia drugiej i piątej drużyny wiosennej edycji NLF. Akcja za akcję, słupki, poprzeczki, niesamowite tempo, robinsonady bramkarzy – ten mecz to najlepsza wizytówka naszych rozgrywek. Worek z golami rozwiązał się na początku drugiej części spotkania. Jako pierwsi dwie bramki zdobyli zawodnicy Reckittu. Na odpowiedź Dream Teamu nie trzeba było długo czekać. Niespełna minuta wystarczyła Łukaszowi Zalewskiemu do doprowadzenia do remisu. 5 minut później Benckiser ponownie wyszedł na prowadzenie po golu Damiana Matusiaka. Radość RB nie trwała jednak długo. 60 sekund później wyrównał Bartek Trojnacki. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów ostatni cios zadali piłkarze Benckisera. A konkretnie zadał go Damian Matusiak. Fantastyczny mecz zakończył się zwycięstwem RB 4:3. Trzy gole dla zwycięzców padły po stałych fragmentach gry.  Reckitt w trzech niedzielnych meczach zdobył komplet dziewięciu punktów.

Kępa „odpaliła”

Znakomitą niedzielę mają za sobą zawodnicy SF Kępa Team. Najpierw zwycięstwo z mocną ekipą Uomo Tigre, a później niespodziewana wygrana z BKS Wczorajszymi – jednym z faworytów do końcowego tytułu. Zespół z Nasielska bardzo szybko wyszedł w tym spotkaniu na prowadzenie. Już w drugiej minucie Pawła Bocheńskiego pokonał Łukasz Gortat. W pierwszej połowie SF Kępa Team dołożyła jeszcze dwa trafienia i do przerwy prowadziła aż 3:0. Wczorajsi chyba nie spodziewali się aż tak trudnego spotkania. Ich gra poprawiła się dopiero w drugiej części gry. Nadzieję w serca BKS-u wlał Bartek Pierzchała. Tego dnia jednak SF Kępa Team była nie do pokonania. Po przerwie na listę strzelców wpisali się Karol Kaletka i Michał Królak. Wczorajsi odpowiedzieli jedynie trafieniem Michała Turka. To nie był dobry dzień dla zespołu Bartka Ciszyńskiego. Drugi mecz również zakończył się ich porażką. Tym razem musieli uznać wyższość Dream Teamu, który zrehabilitował się za porażkę z Reckittem Benckiser.

Bez zmian? Żaden problem

Zespół Gorąco Polecam, pomimo licznych osłabień (zero zmian oraz brak podstawowego bramkarza, Michała Chapuły) zdołał wygrać dwa mecze. Wydawało się, że dużo problemów może sprawić obrońcom tytułu Drukpol, który bardzo dobrze zaprezentował się podczas pierwszej niedzieli NLF. Tym bardziej, że do kadry dołączył Michał Wróblewski (w przeszłości podstawowy zawodnik rocznika 1991 Świtu Nowy Dwór Mazowiecki). Gorąco Polecam rozegrało to spotkanie perfekcyjnie pod względem taktycznym. Drukpol nie potrafił stworzyć sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji do strzelenia gola – w przeciwieństwie do obrońców tytułu. Znakomite zawody rozegrał Jacek Nowakowski JR, który popisał się hat-trickiem i został nominowany do najlepszej „5” kolejki. W drugim meczu Gorąco Polecam pokonali METCONCEPT 9:2. Mimo wyraźnej dominacji obrońców tytułu, najpiękniejszą bramkę w tym starciu zdobył zawodnik METCONCEPTU, Przemysław Przybysz. Warto odwiedzić kanał na YouTube i zobaczyć to na własne oczy.

Drugim zespołem z kompletem punktów po dwóch niedzielach NLF jest HOLI Tennis Team. Tenisiści rywalizowali z liderem, Lotniskiem Modlin, oraz z Goliatem Leoncin. O dziwo, dużo cięższe warunki postawili Holi Tennisowi zawodnicy z Leoncina. W tym spotkaniu długo utrzymywał się wynik 1-1. Dopiero w 20. minucie Tobiasz Sokalski fantastycznym strzałem dał prowadzenie swojemu zespołowi. Uderzył z taką siłą, że nawet znakomicie dysponowany Kacper Dominiak nie był w stanie złapać futbolówki.

Liderem tabeli po dwóch niedzielach EcoWipes NLF jest Reckitt Benckiser, który rozegrał dwa mecze więcej od drugiego HOLI Tennis Teamu i trzeciego Gorąco Polecam.

Wyniki drugiej niedzieli EcoWipes Nowodworskiej Ligi Futbolu:

Gorąco Polecam – Drukpol 5:1

Delta – Prestidigitatorzy 2:3

Gorąco Polecam – METCONCEPT 9:2

Drukpol – Delta 4:4

Prestidigitatorzy – METCONCEPT 7:2

Dream Team – RB 3:4

SF Kępa Team – Uomo Tigre 5:3

Dream Team – BKS Wczorajsi 5:2

Uomo Tigre – RB 1:6

SF Kępa Team – BKS Wczorajsi 5:2

RB – EcoWipes 17:2

Lotnisko Modlin – HOLI Tennis Team 0:6

EcoWipes – Goliat Leoncin 2:5

Lotnisko Modlin – KS Górka 7:2

Goliat Leoncin – HOLI Tennis Team 1:2

EcoWipes – KS Górka 0:11

M.Z./J.C. fot. Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *