NOWY DWÓR MAZ. Zarzuty za znęcanie, stalking, pobicie i jazdę “pod wpływem”

2022-03-30 4:03:08

W weekend dzielnicowy i patrolowiec z nowodworskiej komendy zatrzymali 39- latka. Mężczyzna kierował renault mając ponad 1,3 promila i bez prawa jazdy. W związku z postanowieniem nowodworskiej prokuratury został zatrzymany i usłyszał zarzuty znęcania się, stalkingu, udziału w pobiciu i kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Decyzją nowodworskiego sądu, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany. Postępowanie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim

W sobotni poranek około godziny 7, funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckiem, na ul. Wojska Polskiego zatrzymali do kontroli drogowej renault. Podczas interwencji wyczuli od siedzącego za kierownicą 39- latka woń alkoholu. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna w wydychanym powietrzu ma ponad 1,3 promila alkoholu. Nie posiadał też uprawnień do kierowania.
Okazało się również, że nowodworska prokuratura wydała postanowienie o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu mężczyzny. Nowodworzanin został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znęcania się, stalkingu, udziału w pobiciu oraz dwukrotnego prowadzenia pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości.
Nowodworska prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 39- latka najsurowszego środka zapobiegawczego, w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim przychylił się do tego wniosku. Nowodworzanin najbliższe 3- miesiące spędzi w areszcie.
Zgodnie z kodeksem karnym, za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Stalking zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 8. Za udział w pobiciu z art. 158§1 KK grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.
Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *