NOWY DWÓR MAZ. Z dwoma promilami za kółkiem

2022-03-01 12:37:42

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 35 -latkowi, którego w sobotnią noc zatrzymali funkcjonariusze ruchu drogowego. Mężczyzna kierował autem, mając w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia i dobrowolnie poddał karze.

W sobotę około godz. 21:00, funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, zauważyli jadącego w kierunku Modlina Starego dostawczego mercedesa. Auto nie trzymało prostego toru jazdy. Mundurowi postanowili więc zatrzymać kierującego nim mężczyznę do kontroli drogowej.

Po podjęciu interwencji, policjanci wyczuli od siedzącego za kierownicą ob. Ukrainy silną woń alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości 35 – latka wykazało, że w organizmie ma on ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna został przez mundurowych zatrzymany. Noc spędził w policyjnym areszcie. Pojazd, którym kierował odholowano. Po wytrzeźwieniu nowodworscy śledczy przedstawili 35 – latkowi zarzuty, do których popełnienia się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Przypominamy!!!

Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. sztab. Joanna Wielocha

KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *