NOWY DWÓR MAZ. Wytną drzewa, bo chorują

2021-01-20 1:16:42

Na obwodnicy Nowego Dworu Mazowieckiego pojawiły się oznaczenia na drzewach rosnących wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 630. Co oznacza to dla losu drzew? Wyjaśnia radna powiatu – Anna Małecka

Drzewa rosną po obu stronach jezdni, od ul. Długiej do dojazdu do skrzyżowania ul. Wojska Polskiego i ul. Malewicza. Jest to kilkadziesiąt starych topoli, których gałęzie już nie raz stanowiły zagrożenie, szczególnie podczas wietrznej pogody.

Radna uzyskała wyjaśnienie w Mazowieckim Urzędzie Dróg Wojewódzkich, że 32 drzewa z terenu naszego miasta są przeznaczone do wycinki.

-Z informacji, które uzyskałam od urzędnika wynika, że konary drzew są kruche i spadają na jezdnię i pobocza. Podobno w ubiegłym roku ze strony Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wpłynął już stosowny wniosek do Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. W grudniu były oględziny i ewentualne działania miały być uzależnione od wyniku wspomnianej ekspertyzy – wyjaśnia radna, A. Małecka.

Teraz Miasto musi zgłosić sprawę do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i jeśli nie będzie sprzeciwu, to ma zielone światło wydać decyzję dotyczącą wycinki tych drzew.

Zarówno mieszkańcy, jak i sama radna, wyrażają nadzieję, że uda się uratować drzewa przed wycinką, ewentualnie wyciąć tylko te, które stwarzają realne zagrożenie. Jaka będzie ostateczna decyzja, będziemy informować na naszych łamach.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *