Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Wystawa fotograficzna Grupy „NoviFoto”

2019-11-04 5:33:50

Otwarcie wystawy 27.10.2019 – CH Hit

Trochę wspomnień z tego co już za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do otwarcia wystawy naszych zdjęć. Gospodarzom czyli HIT Events – centrum handlowe Hit, Patronowi – Jacek Kowalski – Burmistrz NDM za wsparcie. Partnerom: Stowarzyszenie Partnerstwa Gospodarczego Powiatu Nowodworskiego – za pomoc w organizacji imprezy, Rezydencja Miętowe Wzgórza – Mansion House, Dwór Złotopolska Dolina – Mansion House – za pyszne ciasta i lemoniadę @Meebezu – za autorskie bezowe słodkości. @Marcin Mikołajczyk – Fresh media – bez Ciebie nie byłoby wydruków, Marek Górecki – bez Ciebie zdjęć z wydarzenia, Piotr Cienkowski i Remake Studio – bez Was tego filmu. Szczególne podziękowania dla uczniów i dyrekcji Szkoły Muzycznej Preludium – to był prawdziwy popis Waszych umiejętności. Wystawę można oglądać do końca listopada…a może i dłużej?

Opublikowany przez NoviFoto Nowodworska Grupa Fotograficzna Wtorek, 29 października 2019


Wyjątkowa okazała się ostatnia niedziela października w Centrum Handlowym HIT. Tłumy, które przybyły na spotkanie z pięknymi zdjęciami i muzyką młodych artystów zgodnie mówią „To jest Hit”!

Misja, której podjęli się obecni zarządcy Centrum Handlowego HIT coraz bardziej podoba się mieszkańcom naszego miasta. Prócz miejsca na dogodne zakupy, zarządzający postanowili stworzyć przestrzeń do działań dla lokalnych grup aktywności. Umiejętnie zagospodarowała to Nowodworska Grupa Fotograficzna „NoviFoto”, która w niedzielę otworzyła wystawę fotografii.

-Dostaliśmy propozycję zorganizowania wystawy naszych fotografii na terenie HITu. Zdajemy sobie sprawę, że to miejsce jest odwiedzane przez wielu mieszkańców naszego miasta i okolic. To dla nas wymarzona szansa, by podzielić się pasją i pokazać na fotografiach naszą wrażliwość. Do współpracy przy otwarciu zaprosiliśmy Szkołę Muzyczną „Preludium”, której uczniowie swoją grą i śpiewem uświetnili wieczór. Dzieciaki nie tylko z tej szkoły, są nie tylko zdolne, ale i niesamowicie spontaniczne. Podbiły serca naszej publiczności. Brawa wielkie dla nich i ich muzycznych opiekunów. Chciałabym również bardzo podziękować panu Jackowi Kowalskiemu, który uwierzył w naszą Grupę od początku i patronuje naszym działaniom, a na następną wystawę obiecał dać swoje fotografie – mówi  koordynatorka Grupy, Małgorzata Mianowicz.

Organizatorzy zadbali również, by wszyscy mogli skosztować orzeźwiającej lemoniady,  przepysznych autorskich bezowych słodkości oraz ciast i domowych wypieków.

-Nie spodziewałem się, że podczas zakupów może spotkać mnie tak miła niespodzianka. Razem z żoną jesteśmy zachwyceni bo: zrobiliśmy zakupy, pooglądaliśmy zdjęcia, posłuchaliśmy klasycznej, fajnej muzyki… a nawet kawałek świetnego brownie zjadłem. Czego chcieć więcej odwiedzając sklep? Chyba tylko tego, by wszystko działało, nie było awarii prądu i zamkniętych parkingów. Niech robią tak dalej, a powiemy o tym wszystkim naszym znajomym. Dobrą robotę trzeba chwalić – taką spontaniczną wypowiedzią zaskoczył nas Tadeusz Nowak z Nowego Dworu Maz.

Wystawę można oglądać co najmniej do 16 listopada br.

Ewa Gruszka, fot Marek Górecki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *