Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Wiele serc zagrało dla Orkiestry

2020-01-14 1:43:58

Już po raz 28. w minioną niedzielę odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również Nowy Dwór Maz. i jego mieszkańcy grali na rzecz Orkiestry. Zebrano blisko 100 000 zł

Pierwsze zbiórki odbyły się już w sobotę, 11 stycznia. Wtedy to na terenie Centrum Handlowego Hit uczniowie z nowodworskich szkół jako wolontariusze WOŚP kwestowali wśród klientów galerii. Nie zabrakło również muzycznych występów, zabaw i animacji dla najmłodszych czy pokazów udzielania pierwszej pomocy przez strażaków z OSP Ratownictwo Wodne. W sobotnim II Pomiechowskim Biegu „Policz się z cukrzycą”, którego współorganizatorami byli członkowie Stowarzyszenia „RozbiegaMy Nowy Dwór” zebrano na rzecz Orkiestry ponad 5000 zł. Nowodworscy biegacze zdominowali podium i zajęli czołowe miejsca wśród blisko 200 uczestników (Katarzyna Owczarek I miejsce wśród kobiet, Sebastian Strumnik – I miejsce w męskiej kategorii). Po biegu liczna grupa sportowców i sympatyków morsowania wykąpała się w Narwi. W niedzielę od rana wolontariusze wyruszyli na ulice miasta, by zbierać pieniądze do puszek. Łagodna aura sprzyjała kwestującym.

-Nikogo nie musimy zachęcać do dawania datków. Ludzie sami podchodzą i wrzucają co mogą, pozdrawiając nas i życząc powodzenia – powiedział nam jeden z chłopców. Podczas spaceru udało się spotkać silne grupy ze Szkoły Podstawowej nr 5 i nr 1. Wolontariusze pojawili się również na Lotnisku w Modlinie, gdzie do puszek trafiały też obce waluty. O godzinie 11:00 w Szkole Podstawowej nr 1 rozpoczął się specjalny „orkiestrowy turniej” piłki nożnej, w którym wzięło udział 6 drużyn. Oprócz przedstawicieli nowodworskiego Świtu były też dzieci z Czosnowa i Leoncina. Podczas sportowej rywalizacji trwała loteria fantowa, z której cały dochód (ponad 3 000 zł) został przekazany na WOŚP. Równocześnie w nowodworskim sztabie WOŚP, który jak poprzednio znajdował się na terenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury rozpoczęły się atrakcje dla dzieci z pokazami magii, teatrzykiem „Wędrowniczek”, występami sekcji wokalno-instrumentalnych. W godzinach popołudniowych w sali widowiskowej wystąpili artyści: Kogo to obchodzi, Bartek Wrona, Krzysztof Prusik, Banda Łysego, Grupa Pasera, Żeglarze Portowi.

Dzień zakończył się tradycyjnym „Światełkiem do nieba” oraz pysznym tortem dla wszystkich zebranych. Podczas prowadzonych licytacji „wośp-owe” gadżety cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Nie zabrakło nabywców, którzy chętnie otwierali swoje serca i portfele.

To rekordowy finał, przez dwa dni na rzecz Orkiestry pracowało ponad 100 wolontariuszy. Łącznie z puszek, sprzedaży gadżetów i licytacji zebraliśmy kwotę ok. 97 000 zł. Pobiliśmy rekord z poprzedniego roku i cieszymy się, że mieszkańcy okazali taką hojność. Nie sposób wymienić wszystkich osób, ale każdy kto dołożył swoją cegiełkę do Orkiestry jest człowiekiem o wielkim sercu – z radością w głosie skomentowała finał szefowa sztabu Pani Paulina Łucarz. W chwili zamykania numeru kwota zgromadzona na koncie Fundacji Jurka Owsiaka to przeszło 115 mln zł. Ostateczna suma zebrana w czasie 28. Finału będzie znana na początku marca. Do zobaczenia za rok!

Małgorzata Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *