Facebook
NOWY DWÓR MAZ. Weekend atrakcji w mieście

2022-06-07 11:10:31

Z okazji Dnia Dziecka w ostatni weekend maja w mieście odbyły się dwie imprezy zorganizowane z myślą o najmłodszych. Choć pogoda była kapryśna, to chętnych do zabawy nie brakowało


Rodzinny Piknik na Osiedlu Młodych

Jako pierwszy wystartował piknik rodzinny zorganizowany w sobotę na Osiedlu Młodych przy boisku „Orlik”. Prócz rozgrywek sportowych i sprawnościowych na obiekcie, prowadzonych pod czujnym okiem zawodników MKS Świt, na dzieci czekało wiele innych atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, dostarczona przez firmę Fotobudson. Każdy z dzieciaków chciał wyjść z pamiątkowym zdjęciem z imprezy. Młodzi strażacy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej im. Druha Edmunda Witolda Kuty zaprezentowali pokaz ratownictwa osoby poszkodowanej, a dzieci uczęszczające na zajęcia taneczne do Nowodworskiego Ośrodka Kultury pokazały taneczne show na scenie. Uczestnicy z zaciekawieniem oglądali umiejętności psów ratowniczych z sekcji poszukiwawczej Ochotniczej Straży Pożarnej – Ratownictwo Wodne. Były gry, zabawy, wyścigi z nagrodami, malowanie buziek i wiele innych ciekawych konkurencji zorganizowanych przez pracowników firmy DL Events. Panie animatorki z Kapka Zabaw i Animacji nikomu nie pozwoliły się nudzić, wymyślając co chwila nowe zabawy.
Nikt też nie wyszedł głodny, o podniebienia najmłodszych i ich rodziców zadbali miejscy radni i panie skupione wokół Nowodworskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, częstując kiełbaskami z grilla i słodkościami. Można było się też przenieść w czasie do lat osiemdziesiątych za sprawą saturatora i wody z sokiem malinowym od Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Choć pogoda nie rozpieszczała i co jakiś czas pojawiał się deszcz, humory i uśmiechy na twarzach dzieci udowodniły, że była to świetnie zorganizowana impreza.
Organizatorami pikniku byli radni miejscy Jerzy Plackowski i Adrian Zaremba, którym pomagali radny miejski Tomasz Reginis i Mariusz Ziółkowski z Rady Powiatu.
Patronat honorowy nad imprezą objął Jacek Kowalski Burmistrz Miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

Dzień Dziecka w Parku Miejskim

W niedzielne popołudnie aura dużo bardziej sprzyjała mieszkańcom. W zorganizowanym przez Nowodworski Ośrodek Kultury miejskim Dniu Dziecka uczestniczyły tłumy. Impreza rozpoczęła się spektaklem teatralnym „3x Smok, 3x Królewna” w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem. Brawa nie milkły przez długi czas. Podczas tajemniczego pokazu Pana Bańki maluchy przeniosły się w świat magii nie tylko za sprawą iluzji, ale i kolorowych baniek mydlanych, które każdy chciał dotknąć i złapać. Na warsztatach twórczych, każdy mógł własnoręcznie złożyć o ozdobić kapelusz, owieczkę lub samolot. Na odważnych czekała konkurencja wspinaczki po skrzynkach. Rekordzistka wzniosła się na wysokość 16 skrzynek – to był nie lada wyczyn. Maluchy chętnie korzystały z dmuchanego placu zabaw i pełne radości szalały na ogromnych zjeżdżalniach. Swoje pięć minut na scenie miały też dziewczynki z sekcji wokalnej Nowodworskiego Ośrodka Kultury, gromko oklaskiwane przez zgromadzoną publiczność. Na zakończenie na scenę wkroczyły kolorowe Kosmokwaki, które porwały do tańca i zabawy nie tylko dzieci.
Dla dzieci zostało przygotowane specjalne stoisko ze słodkościami, owocami i napojami. Zadbali o to przedstawiciele Zarządów Osiedli 1, 3 i 4.
Nikt nie miał możliwości się nudzić, a uśmiechnięte twarze dzieci były najlepszym dowodem na to, że impreza była bardzo udana.

 

M.M.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *