Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Wakacyjne remonty drogowe w pełni

2020-07-17 1:35:02

Trwa remont drogi wojewódzkiej nr 630 w Nowym Dworze Maz. czyli ul. Wojska Polskiego. Utrudnienia dla kierowców potrwają do końca lipca br.

Początek wakacji, a więc i początek remontów drogowych. Te zdążyli odczuć już kierowcy kierujący się w stronę Legionowa. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął bowiem remont drogi nr 630 (ul. Wojska Polskiego) na odcinku od ul. Leśnej do ul. Gen. Thommee.

Kierowcy muszą zatem uzbroić się w cierpliwość.

Roboty wykonywane są pod ruchem, zalecany objazd pojazdów do 12 ton przez miasto; w trakcie frezowania nawierzchni ruch będzie sterowany ręcznie przy pozostałych robotach  oznakowaniem na podstawie czasowej organizacji ruchu – informuje Monika Burdon z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Wyremontowany zostanie odcinek od skrzyżowania z DK 85 w Nowym Dworze Maz. – koniec: przed skrzyżowaniem z ul. Leśną w Nowym Dworze Maz.

Jaki zakres robót obejmuje remont?

Odtworzenie oznakowania poziomego; wymiana uszkodzonych znaków drogowych; remont chodnika i poboczy – informuje M. Burdon.
Umowa przewiduje zakończenie prac do końca lipca br. jednak wykonawca zastrzega, że jeżeli nastąpi nieprzewidziane pogorszenie warunków pogodowych, ten termin może przesunąć się w czasie.Jeśli jednak wszystko pójdzie zgodnie z planem drogowcy będą mogli zakończyć prace nawet przed końcem planowanego terminu.

Całkowity koszt wykonywanych prac wynosi 2.490.304,13 zł. Wykonawcą jest firma P.H.U. PRIMA Bogdan Głuchowski.
Ewa Gruszka

 

Comments

comments

3 komentarze

 1. Pioter odpowiedz

  Przy przejściu dla pieszych na wysokości dawnej cukierni w nowiutkim asfalcie powstały koleiny… Fajny ten remont, może nie najtaniej ale jako tako

 2. Rondo Pileckiego odpowiedz

  A kiedy światła przy wyjeździe z Jarzębinowego i rondo przy Pileckiego ? Zrywanie asfaltu raz do roku to za mało!

  1. Paweł odpowiedz

   Jakie światła co to za pomysł tam nie ma skrzyżowania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *