Facebook
NOWY DWÓR MAZ. W marcu otwarcie parku handlowego

2020-11-23 11:58:29

Pandemia koronawirusa nie opóźni otwarcia nowego parku handlowego, który obecnie powstaje przy ul. Gen. Morawicza. – Otwarcie obiektu w Nowym Dworze Mazowieckim jest zaplanowane na marzec 2021 roku – potwierdza nam Michał Nowak, prezes trójmiejskiej firmy EDS Retail Park

Od kilku tygodni przy ul. Gen. Morawicza trwają prace związane z budową pasażu handlowego, w którym będą znajdować się takie sklepy jak: KIK, Deichmann oraz Rossmann. Jeszcze w wakacje inwestor zapewniał, że park handlowy zostanie otwarty w pierwszym kwartale 2021 roku. Czy jednak w związku z nabierającą na sile pandemią, ten termin może zostać utrzymany?

Nasza inwestycja w Nowym Dworze Mazowieckim jest jeszcze na etapie stanu otwartego. Niezależnie od sytuacji epidemicznej w kraju, prace trwają i na obecną chwilę nie przewidujemy, by miało się to zmienić. Oczywiście, jeżeli przez wzrost liczby zachorowań zostaną wprowadzone takie obostrzenia, które wymagałyby wstrzymania prac budowlanych, co miejmy nadzieję nie nastąpi, w takich okolicznościach mogłoby się zdarzyć pewne przesunięcie w czasie. Jednak według przewidywań na dzień dzisiejszy, za kilka tygodni ukończony zostanie stan zamknięty – informuje M. Nowak.

M. Nowak dodaje, że “otwarcie obiektu w Nowym Dworze Mazowieckim jest zaplanowane na marzec 2021 roku. Liczymy, że ten termin zostanie podtrzymany, pomimo utrudnień związanych z pandemią Sars-CoV-2”.

Parking tuż obok

Podczas październikowej sesji Rady Miejskiej wywiązała się krótka dyskusja między samorządowcami przy okazji uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przedłużenie użytkowania wieczystego działki, na której znajduje się stacja kontroli pojazdów. Jak okazuje się, była ona powiązana w pewien sposób z powstającym po sąsiedzku pasażem handlowym.

– Jest to część parkingu do obiektu handlowego, który powstaje na działce obok – mówił o terenie dotyczącym omawianej uchwały burmistrz Jacek Kowalski.

Obecny użytkownik zamierza udostępnić część swojego terenu na parking dla klientów nowego pasażu handlowego. W związku z tym, wystąpił również do miasta o wydłużenie okresu użytkowania wieczystego działki z 40 do 99 lat. Dotychczasowa umowa trwała bowiem już od kwietnia 2020 roku, natomiast jego zdaniem 20 lat, które pozostało do zakończenia umowy, wiązałoby się ze zbyt krótkim czasem na amortyzację w kontekście realizacji planowanych przez niego nakładów.

DS

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *