NOWY DWÓR MAZ. UWAGA! Oszuści „na policjanta” wciąż działają!

2017-02-09 12:30:27

Przestępcy działający metodą „na policjanta” wciąż starają się oszukać starsze osoby i wyłudzić pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Przestrzegamy i apelujemy o rozwagę, tym bardziej, iż w ostatnim czasie na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy w ten sposób. Niestety w jednym przypadku 87-letnia kobieta przekazała oszustom ponad 8 000 zł.
Nowodworscy policjanci przestrzegają mieszkańców naszego powiatu przed oszustami wyłudzającymi od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. Przestępcy są często zatrzymywani właśnie dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane.
W ostatnich dniach miały miejsce dwa takie zdarzenia. Modus operandi sprawców był podobny – najpierw zadzwonił do pokrzywdzonych mężczyzna, który przedstawił się za kuriera i ma do przekazania przesyłkę. Zdziwione kobiety powiedziały dzwoniącemu, że nie oczekują żadnej przesyłki. Następnie po chwili dzwonił kolejny mężczyzna, który przedstawił się za policjanta i oświadczył, że prowadzi tajną akcję w celu zatrzymania oszusta podającego się za kuriera. Pokrzywdzone kobiety przekazując fałszywemu kurierowi kwotę pieniędzy miały pomóc „policjantowi” w ujęciu przestępcy. Na szczęście w jednym przypadku 68-letnia kobieta zweryfikowała informację i nie doszło do przekazania pieniędzy. Niestety druga poszkodowana, w umówionym miejscu na terenie miasta, wręczyła oszustom ponad 8 000 zł..
Aktualnie prowadzone są czynności w celu zatrzymania i ukarania sprawców tych przestępstw. Jednocześnie funkcjonariusze sprawdzają, czy na terenie powiatu nie doszło do innych prób oszustw tą metodą. Dlatego tez prosimy o informowanie funkcjonariuszy o wszelkich próbach wyłudzenia pieniędzy w podobny sposób – nr tel. 112, 997, 22 775 22 01-04 lub 22 775 33 05.

PAMIĘTAJ!
Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomym.
Nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz. Nie ufaj osobom, które telefonicznie podają się za krewnych, ich przyjaciół, czy nawet policjanta.
Zawsze potwierdzaj „prośbę o pomoc”, kontaktując się osobiście: wykonaj telefon lub skontaktuj się bezpośrednio.
Wszelkie telefoniczne prośby, w tym z zagranicy o pomoc, grożą utratą pieniędzy.
Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie i pojawia się jakiekolwiek podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom Policję (nr tel. 112, 997, 22 775 22 01-04)!

KPP Nowy Dwór

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *