NOWY DWÓR MAZ. Tłumów nie było

2020-03-27 11:27:15

Wczoraj (26 marca) informowaliśmy o decyzji Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Maz., która zezwala na handel artykułami spożywczymi i higienicznymi na targowiskach nr 1 i nr 3 (przy ul. Targowej i ul. Szpitalnej)

Postanowiliśmy sprawdzić, jakie jest faktyczne zainteresowanie mieszkańców zakupami na targowiskach. Na zdjęciach tłumów nie widać, a sprzedawcy stoją od siebie w nieco większych odległościach.

Tuż po godzinie 11:00 na targowisku pojawił się policyjny radiowóz i przez megafon został wygłoszony następujący komunikat z apelem o pozostanie w domach: “Szanowni Państwo, tu Policja. W związku z ogłoszoną w Polsce epidemią koronawirusa prosimy, aby dla własnego bezpieczeństwa pozostać w domach. Jeżeli niezbędne jest opuszczenie miejsca zamieszkania, należy unikać bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, zachowując dystans co najmniej 2 metrów. Prosimy o niegrupowanie się, aby zminimalizować ryzyko zakażenia. Apelujemy – zostańcie w domach. To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas, nie tylko dzisiaj i jutro, ale także przez cały czas trwania epidemii, zależy zdrowie i życie nasze oraz najbliższych“.

EG

Comments

comments

1 komentarz

  1. Anet odpowiedz

    Całe te przepisy to otylek potłuc jedni mągą handlować a drudzy nie pytanie dlaczego Merlin i Obi są otwarte chociaż nie są to artykuły pierwszej potrzeby a tam ludzi jest dużo więcej niż na targach pytanie do wlodarzy miast i żądzacych jak zamierzają rozwiązać problem opłat za targi przecież nie zwiny handlujacych zostały zamknięte targi tylko przez pandemie a kasę chcą za kwiecień pomimo nie możliwości handlu przecież to jest absurd czy ktoś by chciał płacić za coś z czego nie korzysta. Przecież tam też ludzie prowadzą działalność gospodarczą a z pustego i Salomon nie naleje. A przy okazji ludzie są dorośli i sami niech zdecydują o tym co jest ważne zdrowe i życie czy inne rzeczy mało istotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…