NOWY DWÓR MAZ. Szybcy jak błyskawica

2020-09-27 6:22:11

W ostatnią sobotę września (26.09) odbył się wyjątkowy bieg, którego trasa wytyczona była na treningowym torze samochodowym. Najszybszy Bieg w Polsce został zorganizowany na Torze Modlin przez Aktywny Nowy Dwór i RozbiegaMy Nowy Dwór

Pomimo jesiennej aury i siąpiącego deszczu nie zabrakło chętnych, by spróbować swoich sił na tej wyjątkowej trasie. Atmosfera biegu przypominała swoim charakterem wyścigi samochodowe z flagami w biało-czarną szachownicę i odpowiednią oprawą świateł jupiterów i głośnej muzyki. Najmłodsi uczestnicy biegu startowali w kilku kategoriach wiekowych na trzech dystansach: 200, 400 i 800 m.

W biegu na 200 m (rocznik 2014 i młodsi) zwyciężyły: Klaudia Maliszewska, Anita Sztangierska, Maria Szałkiewicz. Wśród chłopców na podium stanęli: Wiktor Ugniewski, Szymon Kowalski i Staś Guzowski.

Wśród roczników 2010-2013, na dystansie 400 m czołowe miejsca przypadły: dziewczynki – Michalina Skoczylas, Alicja Lena Adamkiewicz, Nikola Kuśmierek, chłopcy – Tymek Redliński, Wojtek Szałkiewicz, Dominik Maliszewski.

Starsze dzieci miały do pokonania dystans 800 m. W kategorii wiekowej (rocznik 2007-2009) najlepsze wśród dziewczyn okazały się: Zosia Rachwalska, Nikola Omen, Julia Komorzycka. Chłopięce podium: Michał Mirowski, Kacper Maliszewski, Rysiek Górnaś.

W ostatniej młodzieżowej kategorii zwycięzcą okazał się rewelacyjny Maciej Gromadka, drugie miejsce Ignacy Skowroński i Zuzia Safaryn, która jako jedyna dziewczyna startowała w tej kategorii.

W biegach dziecięcych wzięło udział 62 uczestników. Cały dochód z rejestracji został przeznaczony na leczenie Filipka, który dopingował biegaczy i z pomocą Karola Bielca, prezesa Stowarzyszenia RozbiegaMy Nowy Dwór siedząc w wózku pokonał dystans 400 m. Na pomoc w rehabilitacji zebrano kwotę ponad 1200 zł.

Tuż przed rozpoczęciem biegów dla dorosłych na dobre rozpadał się deszcz i zapadł zmrok. Nie przeszkadzało to jednak wszystkim odważnym biegaczom w rozgrzewce i późniejszych startach.

W kategorii OPEN wśród kobiet najlepsza była Ewa Jagielska, która zdystansowała swoje rywalki i pięciokilometrową trasę pokonała w czasie 16 min i 40 sek. Na drugim miejscu z czasem 21 min. 16 sek. uplasowała się Julia Nikołajuk, na trzecim Izabela Gudanis ze stratą 6 sek. do poprzedniczki.

Wśród mężczyzn walka była bardziej wyrównana. Pierwszy na mecie z czasem 16 min 40 sek. pojawił się Maciej Kwarta, 13 sek. po nim był Dominik Bogdanowicz, a za 31 sekund przybiegł Norbert Świerczyński. Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzili, że trasa była dobrze oświetlona i pomimo trudnych warunków, jakie zgotowała pogoda biegło się bardzo dobrze, a kliku uczestników osiągnęło swoje życiowe czasy. Teraz czekają na informację o terminie kolejnej edycji, a organizatorzy zapewniają, że skoro formuła spodobała się, to będą czynić starania by impreza na stałe wpisała się w kalendarz biegowy Nowego Dworu Mazowieckiego.

Projekt był współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego “Mazowsze Serce Polski”. Patronat honorowy nad imprezą obieli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Nowodworski – Krzysztof Kapusta, Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski. Partnerzy i sponsorzy: Reckitt Benckiser, Grupa Auto Wimar – Skoda, Ubezpieczenia Michał Sempławski, Transport PRL, Basilur, Modelina. Zabezpieczenia udzielili: Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne oraz Nowodworskie Centrum Medyczne. Nasza redakcja objęła imprezę patronatem medialnym.

M.Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *