Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Szybcy jak błyskawica

2020-09-27 6:22:11

W ostatnią sobotę września (26.09) odbył się wyjątkowy bieg, którego trasa wytyczona była na treningowym torze samochodowym. Najszybszy Bieg w Polsce został zorganizowany na Torze Modlin przez Aktywny Nowy Dwór i RozbiegaMy Nowy Dwór

Pomimo jesiennej aury i siąpiącego deszczu nie zabrakło chętnych, by spróbować swoich sił na tej wyjątkowej trasie. Atmosfera biegu przypominała swoim charakterem wyścigi samochodowe z flagami w biało-czarną szachownicę i odpowiednią oprawą świateł jupiterów i głośnej muzyki. Najmłodsi uczestnicy biegu startowali w kilku kategoriach wiekowych na trzech dystansach: 200, 400 i 800 m.

W biegu na 200 m (rocznik 2014 i młodsi) zwyciężyły: Klaudia Maliszewska, Anita Sztangierska, Maria Szałkiewicz. Wśród chłopców na podium stanęli: Wiktor Ugniewski, Szymon Kowalski i Staś Guzowski.

Wśród roczników 2010-2013, na dystansie 400 m czołowe miejsca przypadły: dziewczynki – Michalina Skoczylas, Alicja Lena Adamkiewicz, Nikola Kuśmierek, chłopcy – Tymek Redliński, Wojtek Szałkiewicz, Dominik Maliszewski.

Starsze dzieci miały do pokonania dystans 800 m. W kategorii wiekowej (rocznik 2007-2009) najlepsze wśród dziewczyn okazały się: Zosia Rachwalska, Nikola Omen, Julia Komorzycka. Chłopięce podium: Michał Mirowski, Kacper Maliszewski, Rysiek Górnaś.

W ostatniej młodzieżowej kategorii zwycięzcą okazał się rewelacyjny Maciej Gromadka, drugie miejsce Ignacy Skowroński i Zuzia Safaryn, która jako jedyna dziewczyna startowała w tej kategorii.

W biegach dziecięcych wzięło udział 62 uczestników. Cały dochód z rejestracji został przeznaczony na leczenie Filipka, który dopingował biegaczy i z pomocą Karola Bielca, prezesa Stowarzyszenia RozbiegaMy Nowy Dwór siedząc w wózku pokonał dystans 400 m. Na pomoc w rehabilitacji zebrano kwotę ponad 1200 zł.

Tuż przed rozpoczęciem biegów dla dorosłych na dobre rozpadał się deszcz i zapadł zmrok. Nie przeszkadzało to jednak wszystkim odważnym biegaczom w rozgrzewce i późniejszych startach.

W kategorii OPEN wśród kobiet najlepsza była Ewa Jagielska, która zdystansowała swoje rywalki i pięciokilometrową trasę pokonała w czasie 16 min i 40 sek. Na drugim miejscu z czasem 21 min. 16 sek. uplasowała się Julia Nikołajuk, na trzecim Izabela Gudanis ze stratą 6 sek. do poprzedniczki.

Wśród mężczyzn walka była bardziej wyrównana. Pierwszy na mecie z czasem 16 min 40 sek. pojawił się Maciej Kwarta, 13 sek. po nim był Dominik Bogdanowicz, a za 31 sekund przybiegł Norbert Świerczyński. Wszyscy uczestnicy zgodnie twierdzili, że trasa była dobrze oświetlona i pomimo trudnych warunków, jakie zgotowała pogoda biegło się bardzo dobrze, a kliku uczestników osiągnęło swoje życiowe czasy. Teraz czekają na informację o terminie kolejnej edycji, a organizatorzy zapewniają, że skoro formuła spodobała się, to będą czynić starania by impreza na stałe wpisała się w kalendarz biegowy Nowego Dworu Mazowieckiego.

Projekt był współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego „Mazowsze Serce Polski”. Patronat honorowy nad imprezą obieli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Nowodworski – Krzysztof Kapusta, Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski. Partnerzy i sponsorzy: Reckitt Benckiser, Grupa Auto Wimar – Skoda, Ubezpieczenia Michał Sempławski, Transport PRL, Basilur, Modelina. Zabezpieczenia udzielili: Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne oraz Nowodworskie Centrum Medyczne. Nasza redakcja objęła imprezę patronatem medialnym.

M.Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *