NOWY DWÓR MAZ. Szła z piwem, a w torebce miała narkotyki

2022-09-16 10:35:02

W nocy z 14/15 września br. policjanci nowodworskiego Wydziału Prewencji podczas patrolu zauważyli na ulicy młodą kobietę, która piła alkohol. Podczas interwencji okazało się, że w saszetce ma ukryty mefedron i marihuanę.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim pełnili służbę w nocy ze środy na czwartek. Przed godz. 22:00 na jednej z ulic zauważyli dobrze im znaną 19- latkę, która piła piwo. Podjęli wobec niej interwencję. Młoda kobieta została ukarana mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Jednak uwagę mundurowych zwróciło także nerwowe zachowanie dziewczyny oraz to, że za wszelką cenę chciała ukryć przed funkcjonariuszami przewieszoną przez ramię saszetkę. Policjanci postanowili to sprawdzić.

Okazało się, że mieszkanka Nowego Dworu Mazowieckiego ma w torbie narkotyki. Mundurowi ujawnili torebkę foliową z zapięciem strunowym, a w niej susz roślinny, a za chwilę kolejną torebkę z zawartością białego proszku. Kobieta trafiła do nowodworskiej komendy, a substancje zabezpieczono. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że to marihuana i mefedron. Ponadto podczas przeszukania, nowodworscy kryminalni znaleźli w jej miejscu zamieszkania metamfetaminę.

19- latka noc spędziła w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Następnego dnia nowodworscy śledczy przedstawili jej zarzuty posiadania środków odurzających. Do wszystkiego się przyznała i dobrowolnie poddała karze. Postepowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim.

Przypominamy!
Zgodnie z art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…