NOWY DWÓR MAZ. Szkolą się, by lepiej pracować z młodzieżą

2023-03-03 9:52:53

Opiekunowie prężnie działającej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej in. druha Edmunda Kuty, działającej przy OSP w Nowym Dworze Mazowieckim nie ustają w doskonaleniu swoich umiejętności.

Opiekunki MDP z Nowego Dworu, dh. Katarzyna Szymańska oraz dh. Julia Zielińska były uczestniczkami projektu OSP – Potencjał Młodych. W projekcie uczestniczy 50 zespołów dwuosobowych z jednostek OSP z terenu całego kraju. Oprócz wyjazdowych spotkań, warsztatów oraz wizyt studyjnych w ramach projektu są organizowane wsparcia eksperckie. Opiekunki z MDP w ramach wsparcia eksperckiego wzięły udział w dwudniowych warsztatach dotyczących pracy z młodzieżą i organizowaniu zbiórek. Szkolenie poprowadził Adam Paluszkiewicz z Ochotnicza Straż Pożarna “Stołpno” w Międzyrzecu Podlaskim.
Warsztaty wniosły inne spojrzenie na pracę z młodzieżą, a także dużo pomysłów i inspiracji na zbiórki, które w przyszłości będziemy organizować – powiedziała nam dh. Kasia Szymańska.

Projekt OSP Potencjał Młodych realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele- Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *