NOWY DWÓR MAZ. Strzały pod biurem poselskim PiS

2020-02-28 5:22:18

W nocy z czwartku na piątek (27/28 lutego br.) nieznani sprawcy ostrzelali budynek biura europosła Ryszarda Czarneckiego należącego do partii Prawa i Sprawiedliwości

Na ścianach i w oknie budynku przy ul. Targowej w Nowym Dworze Maz. widoczne są ślady po pociskach oddanych prawdopodobnie z broni pneumatycznej.

-Od rana na miejscu zdarzenia pracuję nasza ekipa dochodzeniowo-śledcza. Gromadzimy materiał, który posłuży nam do wyjaśnienia szczegółów zdarzenia oraz ustalenia sprawców. Będziemy zabezpieczać monitoring miejski oraz poszukiwać świadków. W wyniku zajścia została zniszczona szyba w oknie oraz uszkodzony baner reklamowy. Zdarzenie mogło również zagrozić bezpieczeństwu osób, dlatego Prokurator Rejonowy podejmie decyzję o zakwalifikowanie czynu jako zniszczenia mienia, ale również z art. 160 kk, czyli narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu – powiedziała nam st. asp. Joanna Wielocha oficer prasowy KPP w Nowym Dworze.

Jak czytamy w wypowiedzi europosła dla TVPInfo.

-To nie pierwszy atak na to biuro. W ostatnich dniach wielokrotnie obklejano je nienawistnymi plakatami. Wczoraj wybito szybę w samochodzie radnego PiS Zbigniewa Niezabitowskiego – wyjaśnia Czarnecki. Jego zdaniem „fala nienawiści narasta”; europoseł przypomniał podpalenie biura poselskiego Beaty Kempy.

Służby ustalają czy był to tylko bezmyślny chuligański wybryk czy celowe działanie sabotujące przed zaplanowanymi na maj wyborami prezydenckimi

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *