NOWY DWÓR MAZ. Śliska decyzja

2020-12-02 11:56:45

Wraz z nadchodzącą zimą, a w szczególności w obecnej sytuacji, kiedy większość miejsc aktywności jest nieczynna, mieszkańcy zastanawiają się, jak i gdzie można spędzić wolny czas? Lodowisko jest jedną z alternatyw. Czy będzie w tym roku czynne? Znamy odpowiedź na to pytanie

Wiele osób może być zaskoczonych faktem, że pomimo wprowadzonych ograniczeń i zamknięciu wielu miejsc aktywności, z powodu pandemii koronawirusa nie ma zakazu korzystania z lodowisk oraz miejskich ślizgawek. Możliwość jest, a póki co, w naszym mieście można jedynie pośliznąć się na skórce od banana.

Od kilku lat lodowisko wraz z wypożyczalnią działało przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Młodzieżowej. Jednak w tym roku jego funkcjonowanie stoi pod znakiem zapytania.

Jak informuje nas pani dyrektor Agnieszka Pindel z ZS-P nr 1 na Osiedlu Młodych:

-Z uwagi na sytuację związaną z COVID-19, do końca grudnia 2020 r. nie planuje się uruchomienia lodowiska. Decyzja ta została podjęta w uzgodnieniu z organem prowadzącym (czyli z Urzędem Miasta – przyp. red.). Możliwe jest uruchomienie lodowiska od stycznia 2021 r., jednakże ostateczna decyzja uzależniona jest od wytycznych i obostrzeń wprowadzanych przez rząd oraz sytuacji w kraju.

Po świętach czeka dzieci i młodzież prawie miesięczna przerwa w nauce. Szkoda by było odbierać im możliwość aktywnego spędzania czasu na lodowisku. Skoro nie ma zakazu, czy jest konieczność tworzenia lokalnych ograniczeń?

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *