Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Śliska decyzja

2020-12-02 11:56:45

Wraz z nadchodzącą zimą, a w szczególności w obecnej sytuacji, kiedy większość miejsc aktywności jest nieczynna, mieszkańcy zastanawiają się, jak i gdzie można spędzić wolny czas? Lodowisko jest jedną z alternatyw. Czy będzie w tym roku czynne? Znamy odpowiedź na to pytanie

Wiele osób może być zaskoczonych faktem, że pomimo wprowadzonych ograniczeń i zamknięciu wielu miejsc aktywności, z powodu pandemii koronawirusa nie ma zakazu korzystania z lodowisk oraz miejskich ślizgawek. Możliwość jest, a póki co, w naszym mieście można jedynie pośliznąć się na skórce od banana.

Od kilku lat lodowisko wraz z wypożyczalnią działało przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Młodzieżowej. Jednak w tym roku jego funkcjonowanie stoi pod znakiem zapytania.

Jak informuje nas pani dyrektor Agnieszka Pindel z ZS-P nr 1 na Osiedlu Młodych:

-Z uwagi na sytuację związaną z COVID-19, do końca grudnia 2020 r. nie planuje się uruchomienia lodowiska. Decyzja ta została podjęta w uzgodnieniu z organem prowadzącym (czyli z Urzędem Miasta – przyp. red.). Możliwe jest uruchomienie lodowiska od stycznia 2021 r., jednakże ostateczna decyzja uzależniona jest od wytycznych i obostrzeń wprowadzanych przez rząd oraz sytuacji w kraju.

Po świętach czeka dzieci i młodzież prawie miesięczna przerwa w nauce. Szkoda by było odbierać im możliwość aktywnego spędzania czasu na lodowisku. Skoro nie ma zakazu, czy jest konieczność tworzenia lokalnych ograniczeń?

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *