NOWY DWÓR MAZ./SEROCK. Pijana matka. Pijany noworodek!

2020-01-14 2:04:13
Dzień 23 grudnia 2019 r. na długo zostanie w pamięci pracowników Nowodworskiego Centrum Medycznego. Tego dnia przez pogotowie została przywieziona pijana w sztok kobieta w ciąży, która… urodziła pijanego chłopczyka
W poniedziałek, 23 grudnia do szpitala w Nowym Dworze Maz. przywieziona została 44-letnia kobieta w ciąży, u której rozpoczął się poród. Nie byłoby w tym zdarzeniu nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że kobieta… była pijana. Okazało się, że miała ponad 3,2 promila alkoholu we krwi, a chłopiec którego urodziła również był pijany. Dziecko miało we krwi prawie 3,3 promila alkoholu!

Dziecko tuż po urodzeniu zostało przewiezione do jednego z warszawskich szpitali. W tym momencie Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Maz. pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo w tej sprawie na podstawie art. 160 par. 2 Kodeksu Karnego. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności – informuje st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

44-letnia kobieta to mieszkanka Stanisławowa w gminie Serock (powiat legionowski). Odpowie ona teraz za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W związku z tym, że była to matka dziecka, jej czyn podlegać będzie karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Ewa Gruszka

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…