Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Ścieki znów przypłynęły do naszego powiatu

2020-09-01 12:02:14

W sobotnie popołudnie (29.08) miała miejsce awaria kolektorów doprowadzających ścieki do oczyszczalni Czajka na warszawskiej Białołęce. W związku z tym, bezpośrednio do Wisły spływają ścieki z lewobrzeżnej Warszawy, które w poniedziałek dotarły do naszego powiatu

Początkowo oceniano, że do rzeki spływa ok. 3000 litrów na sekundę. W ostatnim komunikacie opublikowanym przez Wody Polskie poinformowana, że z uwagi na ostatnie intensywne opady deszczu wielkość ta podniosła się do poziomu 8000 litrów na sekundę. Czoło fali ze ściekami dotarło w nasze okolice w godzinach nocnych z niedzieli na poniedziałek.

-W przypadku naszej wody sytuacja jest analogiczna jak przy poprzedniej awarii. Mogę zapewnić mieszkańców, że nie ma żadnego zagrożenia dla jakości wody dostarczanej do naszych kranów przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w NDM. Nie korzystamy z ujęć z rzeki. Mieszkańcy zaopatrywani są w wodę z ujęć głębinowych, które w żaden sposób nie są narażone na skutki awarii – zapewniła nas Pani Beata Kowalska ze ZWiK.

Przypominamy jednak wszystkim, aby nie korzystać z wody bezpośrednio z rzeki. Nie wędkować, nie pływać oraz nie podchodzić do brzegów Wisły dla własnego bezpieczeństwa.

GM, fot. PAP

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *