Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Są pieniądze, to znajdą się i pomysły?

2020-03-09 11:50:05

Po raz 6. startuje w mieście projekt Budżetów Osiedlowych. Już od najbliższego poniedziałku mieszkańcy mogą składać wnioski ze swoimi pomysłami na zagospodarowanie środków

500 000 zł na taką kwotę opiewa wysokość środków do rozdysponowania na poszczególne Osiedla. Kwoty zostały podzielone proporcjonalnie według ilości mieszkańców. Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej miasta “najwięcej, bo aż112 tys. zł., mają do dyspozycji mieszkańcy Osiedla Młodych (Osiedle nr 2). 92 tys zł. mają do wykorzystania mieszkańcy Modlina Twierdzy (Osiedle nr 6). Okunin (Osiedle nr 8), gdzie mieszka najmniej osób, ma do wydania 10 tys. Pozostałe Osiedla mają do wykorzystania: Centrum (Osiedle nr 1) – 74 tys.; Osiedle nr 3 (Pólko) – 36 tys.; Osiedle nr 4 (Pólko 2) – 71 tys.; Nowodworzanka (Osiedle nr 5) – 27 tys.; Modlin Stary (Osiedle nr 7) – 49 tys. i Osiedle nr 9 – 29 tys. zł.”

Każdy pomysł musi zostać opisany na druku wniosku oraz podpisany przez co najmniej 15 mieszkańców. Termin składania wniosków mija 30 kwietnia po czym zostanie powołana specjalna komisja, która będzie weryfikować poprawność złożonych dokumentów. Od 30 maja do 7 czerwca mieszkańcy będą mogli głosować na poszczególne projekty. Wyniki poznamy pomiędzy 8 a 12 czerwca. Realizacja projektów nastąpi do 31 grudnia 2021 roku.

W ostatnich latach z budżetu zostały wykonane osiedlowe inwestycje przede wszystkim pod kątem małych dzieci i seniorów. W mieście szczególnie brakuje oferty dla starszych dzieci i młodzieży. Być może tegoroczny budżet stanie się pretekstem dla złożenia atrakcyjnych wniosków w tym zakresie.

MM

Comments

comments

2 komentarze

  1. Czekamy Na Parking odpowiedz

    http://bom.mazovia.pl/
    Dlaczego nikt z naszych lokalnych polityków nie zbuduje piętrowego parkingu na Osiedlu Młodych i Osiedlu Dębowym?

  2. Żądam Parkingu odpowiedz

    Skoro najwięcej mieszkańców Osiedla Młodych jest zameldowanych i płaci tu podatki to miasto powinno o nich zadbać i zbudować piętrowy parking. Po zrównaniu z ziemią parkingu za kościołem już w ogole nie ma gdzie parkować, a wciąż budują się kolejne bloki. Budowa parkingu przy wodociągach bardzo dobrze wpłynie na wygląd osiedla, ale również na codzienne życie mieszkańców. Dziś kierowcy nie raz zmuszeni są do zastawiania trawników czy jedynej drogi dojazdowej do różnych części osiedla. Strach pomyśleć jak to się może skończyć kiedy karetka lub straż pożarna nie będzie mogła gdzieś dojechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…