Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Rusza inwentaryzacja pieców

2020-11-15 1:16:20

Zgodnie z zapowiedziami w najbliższych dniach na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego rozpocznie się inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła

Miasto realizuje to zadanie dzięki wsparciu z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach “Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”.

Wykonawcą zadania jest poznańska firma Ekolog Sp. z o.o. i to wizyt ankieterów tego wykonawcy spodziewać się mogą właściciele domów jednorodzinnych posiadający własne źródła ogrzewania.

Z uwagi na stan zagrożenia epidemiologicznego mieszkańcy mają możliwość wypełnienia ankiety korespondencyjnie oraz poprzez aplikację on-line, którą wszyscy zainteresowani mogą znaleźć pod linkiem: http://www.interankiety.pl/i/gLEYe5yL

Ankieta jest dość obszerna i warto zarezerwować sobie dłuższą chwilę, by móc dokładnie odpowiedzieć na pytania.

Udział w badaniu dla posiadaczy indywidualnych źródeł ciepła jest obowiązkowy. Odmowa wypełnienia ankiety traktowana będzie jako fakt posiadania pieca pozaklasowego ze wszystkimi tego konsekwencjami wynikającymi z zapisów mazowieckiej Uchwały Antysmogowej.

W latach 2018-2019 miasto podpisało 136 umów na wymianę pieców węglowych na gazowe (lub opalane biomasą), a w 2020 r. – 82 umowy, przy czym wartość wsparcia finansowego dla mieszkańców sięgnęła kwoty 655 550 zł.

Niezależnie od tego miasto wraz z Nowodworskim Alarmem Smogowym rozbudowuje również system monitoringu jakości powietrza w Nowym Dworze Maz. i Modlinie.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub problemów z wypełnieniem ankiety można skorzystać z konsultacji z pracownikiem urzędu pod nr. 22 512 21 95.

MM

Comments

comments

1 komentarz

  1. Nov odpowiedz

    Ciekawe kiedy wezmą się za trucicieli z Nałęcza. Smród taki że strach okna otwierać, za to odnowiona fasada lśni bielą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…