NOWY DWÓR MAZ. Rozmawiali o Polsce z Szymonem Hołownią

2020-02-20 10:16:23

W miniony piątek w Nowodworskim Ośrodku Kultury w ramach cyklu “Rozmowy o Polsce” odbyło się spotkanie otwarte z Szymonem Hołownią, kandydatem na prezydenta RP

Licznie przybyli mieszkańcy Nowego Dworu i okolic mieli okazję do wysłuchania wizji prezydentury kandydata oraz do zadawania pytań.

-Rzeczpospolita Polska – to nazwa składająca się z dwóch słów. Przez ostatnie lata byliśmy skupieni przede wszystkim na tym drugim, ale nie możemy zapominać o pierwszym – Rzeczpospolita to rzecz nas wszystkich – takie przesłanie towarzyszyło całemu spotkaniu.  Hołownia zapewniał, że w naszym kraju jest miejsce dla różnych Polaków i jest to idea, która przyświeca jego kandydaturze.

W blisko dwugodzinnej dyskusji Szymon Hołownia mówił między innymi o roli głowy państwa w sprawach związanych z ochroną środowiska czy kryzysu wodnego. Odpowiadał też na pytania dot. edukacji, bezpieczeństwa narodowego czy samorządu terytorialnego.

-Władza centralna często przerzuca swoje obietnice wyborcze na samorządy, jak w przypadku edukacji, która nie jest w wystarczający sposób finansowana z budżetu państwa czy poprzez obniżkę podatku PIT, który w mniejszym stopniu zasila samorządowe kasy. Ponieważ nie mamy w Polsce izby samorządowej to prezydent powinien przejąć rolę łącznika pomiędzy rządem, a samorządem i stanowić link pomiędzy tymi szczeblami władzy – stwierdził kandydat. Od najbliższego tygodnia w ramach akcji “Sztafeta Szymona” zostanie uruchomionych na terenie całej Polski 16 biur terenowych kandydata.

Wśród mieszkańców nie zabrakło chętnych, którzy złożyli podpisy na listach poparcia dla kandydata. Akcja zbierania podpisów będzie jeszcze prowadzona w naszym mieście i okolicach. Szymon Hołownia podziękował nowodworskim wolontariuszom, którzy przygotowali i promowali spotkanie oraz zaangażowali się w zbieranie podpisów na listach poparcia. O wizji prezydentury i propozycjach dla Polaków możecie przeczytać na oficjalnej stronie kandydata www.holownia2020.pl

Mieszkańcy byli przygotowani do zadawania pytań

Najmłodszy uczestnik spotkania

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *