NOWY DWÓR MAZ. Pożar na Modlińskiej, strażak uratował człowieka

2019-05-23 12:50:06

W poniedziałek 20 maja, około godz. 16:00 doszło do groźnego pożaru mieszkania w bloku przy ulicy Modlińskiej 5 w Nowym Dworze Mazowieckim

Jako pierwszy na miejsce pożaru dotarł strażak Państwowej Straży Pożarnej kpt Andrzej Kondraciuk, który w czasie wolnym od służby przebywał obok palącego się mieszkania.  Trzeba podkreślić, że podjął natychmiastową i odważną decyzję by wejść do środka. Przy pomocy sąsiada udało mu się sforsować drzwi i bez specjalnego zabezpieczenia (brak ubrania niepalnego) czołgając się po podłodze odnalazł i uratował człowieka. W tym czasie na miejsce dotarły wszystkie służby ratownicze.

Przybyli na miejsce strażacy natychmiast podjęli akcję reanimacyjną 54-letniego mężczyzny wyniesionego z płomieni. Już po kilkunastu minutach na skrzyżowaniu Mazowieckiej i Modlińskiej wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

-Poparzenia ciała ofiary były bardzo rozległe, obejmowały ok 35% ciała, jak również drogi oddechowe. Dlatego podjęto decyzję o wezwaniu śmigłowca z LPR. Gdyby nie bohaterska postawa naszego funkcjonariusza kpt Kondraciuka nie wiadomo, czy udało by się uratować tego człowieka. W stanie stabilnym został przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali – mówi oficer prasowy PSP, Tomasz Wołoszyn.

W akcji brały udział 3 jednostki Państwowej Straży Pożarnej, 3 jednostki OSP i OSP Ratownictwo Wodne z Nowego Dworu Mazowieckiego, Policja, Pogotowie Ratunkowe i wspomniane wyżej Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na czas akcji gaśniczej zamknięto ruch kołowy na ulicy Modlińskiej od ronda przy targowisku do ulicy Nałęcza. Przyczyny pożaru ustala policja pod nadzorem prokuratury oraz biegli z zakresu pożarnictwa.

Małgorzata Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *