NOWY DWÓR MAZ. Pijany doprowadził do kolizji i uciekł

2022-06-13 1:32:12

W ręce policjantów Wydziału Prewencji wpadł 38- latek z Nowego Dworu Mazowieckiego, podejrzany o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Podczas kontroli miał 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek o godz. 20:00 w Nowym Dworze Mazowieckim. Dyżurny nowodworskiej komendy otrzymał informację, że na ulicy Morawicza pojazd uderzył w krawężnik, a kierowca zbiegł. Na miejsce udali się patrolowcy z tutejszej komendy. Po przybyciu w rejon stacji paliw zauważyli daewoo z uszkodzonym kołem i wystrzelonymi poduszkami powietrznymi. Ustalili, że do kolizji doszło chwilę wcześniej. Kierujący po całym zajściu postanowił uciec, aby uniknąć odpowiedzialności. Jednak już po chwili został zatrzymany przez policjantów w pobliskim sklepie.
W trakcie wykonywania czynności, mundurowi wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu i postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu.
Interweniującym policjantom powiedział, że nie ma nic wspólnego ze zdarzeniem i nie wie wie do kogo należy uszkodzony pojazd. Za chwilę funkcjonariusze znaleźli przy nowodworzaninie kluczyki od daewoo oraz ustalili, że samochód jest własnością jego rodziny.
38- latek noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Mundurowi zatrzymali mu też prawo jazdy. Po wytrzeźwieniu nowodworscy śledczy przedstawili mu zarzuty.
Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.
Pomimo wielu apeli Policji i wciąż rosnącej liczby wypadków, spowodowanych m. in. przez osoby będące pod wpływem alkoholu, nadal zdarzają się tacy, którzy decydują się wsiąść za kierownicę a tzw. “podwójnym gazie”, stwarzając zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia zarówno swojego jak i innych ludzi. Dlatego policjanci apelują o odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *