NOWY DWÓR MAZ. Parka wpadła na okradaniu sklepu

2022-12-16 1:05:18

W tym tygodniu policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 37-latkę i jej 25-letniego partnera, którzy dokonali kradzieży, w jednym w marketów na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego. Łączna wartość strat wyniosła blisko 2 tys. złotych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

Jak wynikało ze zgłoszenia, para przyszła do marketu przed 8.00 rano i zabrała z półek sklepowych sprzęt elektroniczny, zabawki poraz zastawę stołową. Następnie kobieta i mężczyzna chcieli wyjść ze sklepu omijając kasy z wózkiem wypełnionym zakupami, nie płacąc za towar. Wszystko to zauważyli na kamerach monitoringu pracownicy ochrony. Wartość strat wyniosła blisko 2000 złotych. Obsługa natychmiast wezwała policję.

Na miejsce zostali skierowani nowodworscy patrolowcy. Mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili ponadto, że nie była to pierwsza kradzież tej dwójki. Duet dokonywał podobnych przestępstw na terenie ościennych powiatów. 37-latka i 25-latek z Warszawy zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi.

Dodatkowo podczas sprawdzenia w policyjnym rejestrze okazało się, że kobieta jest poszukiwana w celu ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Siedlcach.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego na przedstawienie im zarzutów kradzieży. Czyny te są zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prowadzący sprawę ustalili również, że para ma więcej podobnych przestępstw na swoim koncie, za które wkrótce poniesie odpowiedzialność karną.

podkom. Joanna Wielocha/ea

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *