NOWY DWÓR MAZ. OSP Ratownictwo Wodne z kasą na łączność

2020-12-02 7:51:47

Druhowie z OSP-RW Nowy Dwór Mazowiecki zostaną doposażeni dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Do jednostki trafią blisko 22 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu

Decyzją radnych województwa mazowieckiego do Ochotniczych Straży Pożarnych z Mazowsza trafi 600 tys. zł, z czego ponad 22 tys. zł do jednostki z Nowego Dworu Mazowieckiego. Pieniądze mają być przeznaczone na sprzęt specjalistyczny (radiotelefony przenośne analogowo-cyfrowe z osprzętem technicznym).

 -OSP Ratownictwo Wodne pozyskało od Marszałka Województwa Mazowieckiego 22 tysiące złotych z przeznaczeniem na zakup środków łączności dla grupy poszukiwawczej wchodzącej w skład naszej jednostki. Środki łączności w tym przenośne radiostacje są nieodzownym elementem poszukiwań w terenie. Grupa poszukiwawcza średnio 20 razy w roku podejmuje poszukiwania zaginionych. W 2020 roku doszła również akcja na gruzowisku. Jednostka posiada 5 psów wyszkolonych i certyfikowanych jako psy poszukiwawcze w tym jeden do pracy na gruzowisku – informuje druh Marek Karpowicz z OSP-RW.

Nie są to jedyne granty, jakie w tym roku otrzymała wodna jednostka OSP.

– Wcześniej od Marszałka i Wojewody Mazowieckiego otrzymaliśmy po 27 tysięcy złotych od marszałka i 24 tysiące zł na wakacyjne dyżury ratowników wodnych, które pełnione były w miesiącach lipcu i sierpniu. Marszałek dodatkowo przekazał 4 ubrania i hełmy wraz z goglami do akcji związanych z covidem – dodaje M. Karpowicz

Niebawem przedstawimy Miszę – młodą suczkę, która będzie w przyszłości przewodnikiem osoby niewidomej. Misza, która przyjechała pociągiem w ramach socjalizacji z otoczeniem i ludźmi, już od szczeniaka pilnie się uczy do przyszłej pracy. O jej sumiennej pracy, nauce oraz wychowaniu przeczytacie już za tydzień!

Misza

fot. OSP-RW

EG

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *