NOWY DWÓR MAZ.: Off-road na wyjeździe z parkingu

2019-08-28 3:25:16

Podczas dni targowych (środa, piątek) następuję zmiana organizacji ruchu przy parkingu od strony ulicy Zachodniej (przy stacji LPG). Wjazd odbywa się wyremontowanym odcinkiem drogi natomiast wyjazd… starą aleją parkową

Na skrzynkę pocztową redakcji otrzymaliśmy maila, którego treść brzmi następująco:

Dzień dobry,

czy mogą Państwo poruszyć temat opłaty za parkowanie przy targowisku w Nowym Dworze Mazowieckim? Skoro przy wjeździe na parking pobierana jest opłata 2zł, to czy osoby, które pobierają opłatę mogłyby zadbać o drogę wyjazdową z parkingu?

Jest ona niestety w fatalnym stanie – jest dziurawa jak ser szwajcarski, niebezpieczna dla samochodów z niskim podwoziem.

Problem wyjazdu z parkingu targowiska występuje jedynie w czasie, kiedy za parking pobierana jest opłata – wtedy “główna droga dojazdowa” do parkingu jest drogą jednokierunkową i aby wyjechać trzeba właśnie skorzystać z pseudo drogi wyjazdowej, która jest w opłakanym stanie. Liczę na Państwa zaangażowanie w tym temacie – pisze Pani Agnieszka.

Przeprowadziliśmy własny test wspomnianej “drogi” i faktycznie samochód z niskim zawieszeniem (w naszym przypadku Peugeot 407) przy chwili nieuwagi może zostać poważnie uszkodzony. Być może niektórzy mieszkańcy przypominają sobie, że w zamierzchłych czasach była to alejka w tzw. parku zachodnim, przy której stały ławki.

Z pytaniem o stan drogi i plany związane z jej naprawą zwróciliśmy się do kierownika Targowiska Miejskiego w Nowym Dworze.

-Podczas remontu nawierzchni parkingu, fachowcy oceniali również stan drogi wyjazdowej. Nie było konieczności przeprowadzenia jakichkolwiek napraw. Droga została dopuszczona do użytku. Opłata, która jest pobierana za parkowanie w czasie dni targowych przeznaczana jest między innymi na bieżące utrzymanie porządku na terenie targowiska i parkingu – powiedział nam Pan Robert Smal.

-Teren, na którym znajduję się droga należy do gminy, dlatego z pytaniem o jej ewentualny remont proponuję zwrócić się do Urzędu Miasta.

Po uzyskaniu informacji z Urzędu Miasta będziemy wracać do tematu. Póki co, jak widać na załączonych zdjęciach “porządek” na parkingu jest względny, a droga bezwzględnie nadaje się do remontu.

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *