Facebook
NOWY DWÓR MAZ. Oddali hołd bohaterom Powstania Warszawskiego

2022-08-02 9:49:34

W 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w godzinie “W” mieszkańcy Nowego Dworu uczcili pamięć bohaterskich obrońców stolicy. Równo o godzinie 17:00 zawyły syreny, a zgromadzeni przy rondzie koło Cechu mieszkańcy i służby przygotowały niesamowitą oprawę tej wyjątkowej chwili

Jeszcze tego samego dnia odbył się specjalny bieg, upamiętniający powstańczy zryw. Członkowie Stowarzyszenia RozbiegaMy Nowy Dwór, przygotowali i przebiegi specjalną trasę, która ułożyła się w znak Polski Walczącej.
Po sportowych zmaganiach organizatorzy zaprosili zebranych do amfiteatru w Parku im. J. Wybickiego na koncert piosenek powstańczych. Wszyscy wraz z artystami Arletą Lemańską i Wojciechem Bardowskim mogli śpiewać powstańcze szlagiery, których wydrukowane teksty były wcześniej przygotowane przez pracowników urzędu miasta. Jak co roku na obchodach nie zabrakło strażaków z OSP Nowy Dwór Mazowiecki i harcerzy, którzy w godzinach porannych wraz z Jackiem Kowalskim Burmistrzem Miasta odwiedzili groby powstańców pochowanych na nowodworskim cmentarzu.
Również  mieszkańcy Twierdzy Modlin nie zapomnieli o rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie “W” radni i mieszkańcy w asyście strażaków z OSP RW odpalili race i chwilą ciszy uczcili pamięć bohaterów. Potem wspólnie śpiewano patriotyczne piosenki.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *