NOWY DWÓR MAZ. Od 10 lat służą i pomagają mieszkańcom

2022-05-24 7:08:06

W minioną sobotę (21.05) druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej – Ratownictwo Wodne obchodzili jubileusz 10-lecia powstania jednostki. Uroczystość miała podniosły charakter. Jednostka otrzymała swój sztandar

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckiem, w czasie której nastąpiło poświęcenie sztandaru. Następnie pododdziały przemaszerowały na plac w Parku im. Wybickiego gdzie odbył się uroczysty apel i przekazanie nowego sztandaru.
Podczas apelu Prezes Zarządu OSP – RW Mariusz Torbus przypomniał 10 lat historii “strażaków od koników morskich”, jak najczęściej dzieci określają jednostkę. Podziękował wszystkim za przybycie na uroczystość, jak również złożył ukłon w stronę komitetu fundacyjnego sztandaru. Po przekazaniu sztandaru jednostce, fundatorzy przystąpili do wbijania honorowych gwoździ w drzewiec.
Sztandar od teraz będzie pod swoimi barwami jednoczyć druhów zgodnie z głównym hasłem “W jedności Siła”. Część oficjalna zakończyła się uhonorowaniem zasłużonych strażaków odznaczeniami.
Po apelu odbył się strażacki piknik z pokazami umiejętności psów z sekcji poszukiwawczej oraz poczęstunkiem.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz centralnych i lokalnych, fundatorzy sztandaru, mieszkańcy. Licznie przybyli druhowie z okolicznych jednostek OSP z Cieksyna, Czosnowa,  Kazunia Polskiego, Krzyczek, Leoncina, Pomiechówka, Ślężan, Trębek Nowych, Wilkowa Polskiego,  Zakroczymia oraz WOPR z Włocławka.
Położenie miasta w widłach Narwi i Wisły wymaga szczególnej dbałości o bezpieczeństwo na wodzie. To była główna idea powstania jednostki Ratownictwa Wodnego. Po 10 latach, z całą pewnością można stwierdzić, że to była dobra decyzja. Na druhny i druhów z OSP – RW można liczyć w każdej sytuacji. W imieniu mieszkańców serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz gratulujemy jubileuszu i życzymy wielu kolejnych lat rozwoju.
Uroczystości odbyły się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

M. Mianowicz
Fotorelacja w dzisiejszym (24.05.2022r.) wydaniu Tygodnika

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…