NOWY DWÓR MAZ. Nowy Duch Mam – z myślą o młodych matkach

2019-03-27 1:21:40
Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, ale dobrze jest, jeśli nasze pomysły możemy uczynić realnymi. Jeszcze większą mamy satysfakcję, gdy robimy to nie tylko dla siebie. Od pewnego czasu w naszym mieście działalność rozpoczęło Stowarzyszenie NOWY DUCH MAM


Dwie młode mamy; Magda i Kasia postanowiły zrobić coś kreatywnego i potrzebnego dla młodych mam. Z racji, że same mają dzieci, znają doskonale ich potrzeby. Teraz, dzięki działaniom stowarzyszenia, przyszłe (ale i obecne) mamy małych bądź jeszcze nienarodzonych dzieci, będą mogły w przytulnym miejscu spotkać się spontanicznie, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami bądź zapytać o coś, czego same jeszcze nie doświadczyły, bez żadnego skrępowania i problemu.

Te sympatyczne dziewczyny mają sporo pomysłów, którymi chciałyby się podzielić. Niestety istnieje przeszkoda, by je móc zrealizować. Stowarzyszenie jest już od pewnego czasu zarejestrowane, udało się nawet zgromadzić trochę zabawek i sprzętu dla dzieci i mam, ale nie ma jeszcze dogodnego miejsca, gdzie można to wszystkiego spokojnie złożyć. Brak miejsca, gdzie mamy i dzieci mogłyby się spotykać na różnego rodzaju zajęciach lub tylko spontanicznie przy kawie czy ciastku, by trochę odpocząć od swoich “czterech ścian” uniemożliwia realizację wszystkich pomysłów, które mają założycielki Stowarzyszenia. Usilnie szukają miejsca, gdzie mogłyby założyć klub, który byłby miejscem spotkań o każdej porze. Nasze miasto ubogie jest niestety w miejsca, gdzie swobodnie mogłyby funkcjonować to Stowarzyszenie. Ponieważ Stowarzyszenie nie posiada środków finansowych, bo jak większość tego typu organizacji, nie prowadzi  działalności zarobkowej.

Założycielki szukają miejsca oraz sponsorów, którzy chcieliby pomóc w ich działaniach. Stowarzyszenie ma na celu nie tylko wspólne zabawy małych dzieci, rozmowy ich mam i kobiet w ciąży. Chcą organizować profesjonalne cykliczne spotkania z różnymi specjalistami. Rozwijać świadomość na temat zdrowia, diety, zdrowego rozwoju dzieci. Prowadzić bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe, integracyjne z rówieśnikami, logopedyczne, fizykoterapeutyczne, zabawy umuzykalniające, dotrzeć do rodzin i dzieci w naszym mieście zainteresowanych taką pomocą i zajęciami.

Grupa docelowa to osoby, które nie mają darmowych zajęć w mieście, a w planach również korepetycje dla dzieci uczęszczających do szkoły. Na pierwsze takie spotkanie zapraszają wszystkie zainteresowane osoby już w najbliższy czwartek 28 marca o godzinie 14:00. Tematem spotkania będzie: “Fakty i mity związane z rodzicielstwem, rozwojem dzieci i ciążą”. Miejsce spotkania to sala nr 8 w budynku Opieki Społecznej przy ulicy Partyzantów 7 w Nowym Dworze. Wykład poprowadzi mgr Sylwia Lech. Kolejne spotkania planowane są: 11 kwietnia, 25 kwietnia, 9 maja, 23 maja i 13 czerwca 2019, a zapraszają na nie założycielki Stowarzyszenia Nowy Duch Mam; Magda i Kasia. Skontaktować się można z nimi pod numerem telefonu; 513-615-685. Osoby chcące pomóc w funkcjonowaniu i rozwijaniu Stowarzyszenia zachęcamy do kontaktu.

Elżbieta Radomska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *