NOWY DWÓR MAZ. Nietrzeźwy kierowca tira uszkodził ogrodzenie

2022-02-28 11:06:15

W ręce policjantów wydziału ruchu drogowego trafił 66 – letni kierowca scanii, który na terenie jednej z nowodworskich firm uszkodził ogrodzenie. Przeprowadzone przez badanie wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zgodnie z kodeksem karnym, za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek (25.02.) o godz. 1:00 w nocy, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim przyjął zgłoszenie, że na ul. Okunin kierowca tira ma problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy, a przy tym jadąc – uszkodził metalowe przęsła ogrodzenia na terenie jednej z mieszczących się tam firm. W jego zatrzymaniu pomógł pracownik ochrony, który zauważył podejrzane manewry siedzącego za kierownicą ciężarówki i od razu powiadomił o wszystkim mundurowych.

Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze nowodworskiej “drogówki”. Od kierowcy od razu wyczuli silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 66 – letni mieszkaniec powiatu iławskiego miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz, zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia oraz grzywna.

asp. sztab. Joanna Wielocha

KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *