NOWY DWÓR MAZ. Na ratunek Agnieszce

2019-05-02 9:27:43

Pomimo braku słońca w minioną sobotę 27 kwietnia, promyk nadziei został wysłany od mieszkańców Nowego Dworu Maz. w stronę walczącej z glejakiem Agnieszki Wójcik. Tego dnia bowiem odbyła się impreza charytatywna połączona ze zbiórką pieniędzy na jej leczenie

Już w piątek wieczorem Małgorzata Stecka zaprosiła wszystkich do wspólnej, trwającej aż 2 godziny zumby, gdzie zbierane były cegiełki na leczenie Agnieszki Wójcik. Udało się zebrać 1243 zł.

Agnieszka rok temu przeszła operację usunięcia nowotworu. Niestety, choroba powróciła. W Polsce nie ma możliwości leczenia jej, ale po wielu poszukiwaniach klinika w Niemczech podjęła się leczenia najnowszym lekiem. Koszt miesięcznej dawki to 5 tys. zł. Dzięki wsparciu mieszkańców miasta udało się zorganizować imprezę, z której dochód zostanie przekazany na leczenie Agnieszki.

Podczas pikniku zorganizowanego na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przy ul. Bema w Modlinie Twierdzy, trwającego od godz. 10:00 rano, chętni mogli brać udział w konkurencjach biegowych i turnieju piłkarskim. Ponadto, zaprezentowały się jednostki wojskowe z naszego regionu, które przygotowały pokazy i nauki strzelania z karabinka szturmowego, pokaz działania oraz wyposażenia patrolu rozminowania, tresurę psów szkolonych do odnajdywania materiałów wybuchowych z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów, pokaz musztry paradnej oraz pokaz walki wręcz w wykonaniu żołnierzy batalionu dowodzenia Wojsk Lądowych. Dla żadnych wrażeń czekała przejażdżka motocyklem. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z Nowodworskiego Ośrodka Kultury oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnej nr 4. Gwiazdą wieczoru był zespół “Czasza” 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa. W trakcie imprezy odbywały się również licytacje i loterie, a do skosztowania była oczywiście wojskowa grochówka, kiełbaski i różnego rodzaju słodkości.

W momencie zamknięcia numeru trwało jeszcze liczenie zebranych środków, jednak na tę chwilę było to ponad 18 tys. zł.

Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *