Facebook

NOWY DWÓR MAZ. Na ratunek Agnieszce

2019-05-02 9:27:43

Pomimo braku słońca w minioną sobotę 27 kwietnia, promyk nadziei został wysłany od mieszkańców Nowego Dworu Maz. w stronę walczącej z glejakiem Agnieszki Wójcik. Tego dnia bowiem odbyła się impreza charytatywna połączona ze zbiórką pieniędzy na jej leczenie

Już w piątek wieczorem Małgorzata Stecka zaprosiła wszystkich do wspólnej, trwającej aż 2 godziny zumby, gdzie zbierane były cegiełki na leczenie Agnieszki Wójcik. Udało się zebrać 1243 zł.

Agnieszka rok temu przeszła operację usunięcia nowotworu. Niestety, choroba powróciła. W Polsce nie ma możliwości leczenia jej, ale po wielu poszukiwaniach klinika w Niemczech podjęła się leczenia najnowszym lekiem. Koszt miesięcznej dawki to 5 tys. zł. Dzięki wsparciu mieszkańców miasta udało się zorganizować imprezę, z której dochód zostanie przekazany na leczenie Agnieszki.

Podczas pikniku zorganizowanego na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 przy ul. Bema w Modlinie Twierdzy, trwającego od godz. 10:00 rano, chętni mogli brać udział w konkurencjach biegowych i turnieju piłkarskim. Ponadto, zaprezentowały się jednostki wojskowe z naszego regionu, które przygotowały pokazy i nauki strzelania z karabinka szturmowego, pokaz działania oraz wyposażenia patrolu rozminowania, tresurę psów szkolonych do odnajdywania materiałów wybuchowych z 2 Mazowieckiego Pułku Saperów, pokaz musztry paradnej oraz pokaz walki wręcz w wykonaniu żołnierzy batalionu dowodzenia Wojsk Lądowych. Dla żadnych wrażeń czekała przejażdżka motocyklem. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z Nowodworskiego Ośrodka Kultury oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnej nr 4. Gwiazdą wieczoru był zespół „Czasza” 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa. W trakcie imprezy odbywały się również licytacje i loterie, a do skosztowania była oczywiście wojskowa grochówka, kiełbaski i różnego rodzaju słodkości.

W momencie zamknięcia numeru trwało jeszcze liczenie zebranych środków, jednak na tę chwilę było to ponad 18 tys. zł.

Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *