NOWY DWÓR MAZ. Para podejrzana o zamordowanie 3-miesięcznego dziecka

2020-09-28 2:29:21

Na trzy miesiące sąd tymczasowo aresztował 32- letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo i znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad niemowlęciem oraz 39- letnią matkę dziecka, podejrzaną o narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i nieudzielenie pomocy. Do tragedii doszło kilka dni temu w Nowym Dworze Maz. przy ul. Długiej

Na trzy miesiące sąd tymczasowo aresztował 32-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo i znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad niemowlęciem oraz 39- letnią matkę dziecka, podejrzaną o narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i nieudzielenie pomocy. Do tragedii doszło kilka dni temu w Nowym Dworze Maz.

W ubiegłą sobotę po godz. 4:00 rano dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Maz. prawdopodobnie doszło do śmierci niemowlęcia. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali osoby zgłaszające oraz pogotowie ratunkowe, które wezwała matka dziecka. Niestety, stwierdzono zgon 3-miesięcznego chłopca. W mieszkaniu znajdowała się matka dziecka i jej konkubent, którzy byli nietrzeźwi. 39-letnia kobieta i jej 32-letni partner zostali zatrzymani, ale nie przyznają się do stawianych im zarzutów, składając zeznania sprzeczne zebranym materiałem dowodowym.

Mundurowi pod nadzorem prokuratury rejonowej w Nowym Dworze Maz. natychmiast przystąpili do ustalania świadków tego zdarzenia i okoliczności, w jakich do niego doszło.

Nad sprawą intensywnie pracowali funkcjonariusze nowodworskiej komendy oraz prokuratury. Przeprowadzone liczne czynności procesowe, w tym wizja lokalna oraz sekcja zwłok dziecka pozwoliły na sformułowanie zarzutów wobec matki niemowlęcia i jej konkubenta. Chłopiec miał obrażenia twarzoczaszki oraz narządów wewnętrznych.

Mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, a kobieta zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieudzielenia pomocy. Na wniosek nowodworskiej prokuratury, sąd rejonowy w Nowym Dworze Maz. zastosował wobec podejrzanych najsurowsze środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa 32-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 39-letniej kobiecie kara pozbawienia wolności do lat 5. Jednocześnie nie można wykluczyć, że zarzut wobec matki dziecka może ulec zmianie na surowszy. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna są to osoby dobrze znane policji, znajdujące się pod opieką OPS.

Suchej nitki na zatrzymanych nie zostawiają mieszkańcy miasta, którzy w wyjątkowo dobitny sposób w komentarzach w mediach społecznościowych wyrażają pogardę i wściekłość całą sytuacją.

Więcej informacji we wtorkowym wydaniu Tygodnika Nowodworskiego.

EG/st. asp. Joanna Wielocha

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *