NOWY DWÓR MAZ. Mają parking, a stoją na zakazie

2022-01-21 2:22:57

Przed stacją kolejową w Nowym Dworze Mazowieckim od strony nowo otwartego parkingu pojawiły się w ostatnim czasie patrole Straży Miejskiej. Blady strach padł na kierowców. Będą mandaty


Od uruchomienia parkingu przy stacji PKP mija niespełna miesiąc. Niektórzy kierowcy od samego początku korzystają z obiektu pozostawiając swoje pojazdy w miejscu do tego przeznaczonym. Okazuje się jednak, że nie wszyscy. Jest spora grupa właścicieli aut, która nadal parkuje swoje samochody na ulicy bezpośrednio przy wejściu na perony. Jest to praktykowane od lat i o ile można było usprawiedliwić takie działanie, kiedy nie było parkingu, o tyle trudno jest zrozumieć w obecnej sytuacji.
Należy dodać, że przy ulicy równoległej do peronów jest z jednej strony przystanek autobusowy i stoi jak byk znak zakazu parkowania i postoju. Po drugiej stronie jezdni jest natomiast wyznaczone miejsce dla taksówek. Również oznaczone odpowiednimi znakami. Parkowanie w tych miejscach było do tej pory tolerowane przez służby porządkowe ale przyszedł czas by z tym skończyć.
– Rozpoczęliśmy kontrolowanie prawidłowość parkowania pojazdów przy parkingu „Parkuj i Jedź” od strony ul. Morawicza. W związku z niedawnym oddaniem do użytku znakomitego udogodnienia dla naszych mieszkańców dojeżdżających do pracy poza Nowy Dwór i umożliwienie im parkowania pojazdów w cywilizowany sposób, staramy się nie dopuścić od samego początku do zaprowadzenia tam, przez niektórych kierowców swoistego bałaganu. Parkowanie na przystanku autobusowym, wyraźnie oznaczonym lub na postoju taxi (na co skarżą się taksówkarze) to nie tylko tworzenie bałaganu, ale również łamanie przepisów ruchu drogowego – powiedział naszej redakcji Piotr Rogiński, komendant Straży Miejskiej.
Na forach internetowych rozniosła się informacja, że straż miejska wlepia mandaty właścicielom nieprawidłowo zaparkowanych aut.
– Nieprawdą jest, że już nakładamy mandaty karne. Na obecnym etapie stosujemy „pisemne uwagi” i pozostawiamy za wycieraczką przedniej szyby. Chcemy przypomnieć kierowcy, że łamią przepisy parkując w tym miejscu. W poniedziałek 10 stycznia pozostawiliśmy 11 uwag, we wtorek 9, a w środę już tylko jedną. Dotychczas nie nałożyliśmy tam ani jednego mandatu karnego, ale ta sytuacja może się zmienić, jeśli kierowcy nie zmienią swoich nawyków – wyjaśnił komendant.
Wydawać by się mogło, że cywilizowany parking jest blisko stacji i nie jest wielkim wyrzeczeniem przejście kilku kroków do peronów. Jak się okazuje, trudno jest zmienić stare nawyki, a polecamy, bo droga dojazdowa do parkingu jest również bardziej „cywilizowana” niż wyboista jezdnia prowadząca bezpośrednio pod perony.

M. Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *