NOWY DWÓR MAZ. Licznik cofnięty o 2 miliony kilometrów

2020-02-24 10:34:05

23 lutego nowodworscy patrolowcy, na ul. Leśnej, zatrzymali do kontroli 42- latka, kierującego Oplem. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Został przez policjantów ukarany mandatem. Ponadto, drogomierz w aucie wskazywał niezgodność ze stanem faktycznym o blisko 2 000 000 km. Zmiana wskazania drogomierza lub ingerencja w prawidłowość jego pomiaru od 1 stycznia 2020 r. to przestępstwo, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności

W niedzielny wieczór, o godz. 21:00, policjanci wydziału prewencji komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim patrolowali miasto. Na ul. Leśnej zatrzymali do kontroli opla astrę, którego prowadził  42- latek z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Okazało się, iż mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, funkcjonariusze nałożyli na kierującego mandat w wysokości 500 zł.

Następnie mundurowi przeprowadzający kontrolę, ujawnili niezgodność wskazania drogomierza ze stanem faktycznym. Okazało się, że faktyczny stan licznika jest niższy o blisko 2 000 000 km. w porównaniu z zapisem w centralnej ewidencji pojazdów.

Od 1 stycznia 2020 r. ingerencja we wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego jest przestępstwem, zagrożonym karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha

Comments

comments

6 komentarzy

 1. Janusz i Grażyna odpowiedz

  Podobno tym Oplem 50 razy okrążył ziemię. I to bez prawka!

 2. Krzysztof odpowiedz

  Wychodzi – codziennie po 274 km. przez 20 lat nieustannej, ciągłej eksploatacji opla. No i to cyt.: ,,…Słuszną linię ma nasza władza…,, Cuda na kiju. 🤣😂🤣

 3. Jj odpowiedz

  To kryptoreklama opla 😉

 4. Kuniszko odpowiedz

  No REWELACJA!!! Gratulacje dla dziennikarzy z pokolenia dzbanów co nie potrafią samodzielnie myśleć!!!

 5. Trudno uwierzyć odpowiedz

  2 miliony w oplu chyba panowie policjanci mieli po 2 promile

 6. Wolf odpowiedz

  No dobra, ale licznik w Opolu Astra starym, czy nowym ma maksymalnie 999999 km. Po osiągnięciu tej wartości zaczyna od zera. Poza tym ten Opel musiałby przez 55 lat robić codziennie 100km, żeby wykręcić 2000000km. Większej głupoty dawno nie czytałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *