NOWY DWÓR MAZ. Koniec sądowej batalii

2019-10-30 10:38:04

W Sądzie Rejonowym w Nowym Dworze Mazowieckim ugodą zakończył się spór pomiędzy Burmistrzem Zakroczymia Arturem Ciecierskim, a byłym redaktorem naczelnym Tygodnika Nowodworskiego, Adamem Balcerzakiem

Chodziło o artykuły publikowane na łamach oraz stronach internetowych Tygodnika, które zdaniem Burmistrza Zakroczymia obrażały go i naruszał jego dobra osobiste. Na mocy ugody Adam Balcerzak ma przeprosić Artura Ciecierskiego na profilach społecznościowych oraz w mediach lokalnych, a także zapłacić 5 000 zł na cele charytatywne.

Od redakcji:
Na tym powinna zakończyć się cała informacja dotycząca tej sprawy. Jednak nie możemy tak po prostu uznać, że nie dotyczy to również nas, jako Redakcji i mnie, jako następczyni Adama Balcerzaka. Państwu, jako naszym czytelnikom i sympatykom czuję się w moralnym obowiązku dodać kilka słów komentarza „na marginesie” i na samo zakończenie tej sprawy.

Tuż po wyborach samorządowych w 2018 r. nastąpiła zmiana redaktora naczelnego. Jedną z jej przyczyn była właśnie “wojna” byłego redaktora naczelnego Adama Balcerzaka z Burmistrzem Zakroczymia Arturem Ciecierskim. Dzisiaj kiedy rozprawa zakończyła się ugodą, sam Artur Ciecierski mówi, że „każdemu należy się druga szansa”. Słowa szlachetne. Rzeczywiście, należy dać drugą szansę, należy wybaczać, należy zakopać topór wojenny, chociaż pewnie nie zawsze da się zapomnieć.

Właśnie mija okrągły rok od kulminacji tamtych wydarzeń. Rok niesamowicie trudny i pełen wielu zmian, ale także i pozytywnych aspektów w naszym Tygodniku. Czemu trudny? Nasz tytuł dość często w ubiegłym roku pojawiał się w różnej, niekoniecznie przyjaznej formie w komentarzach i opiniach czytelników. Osobiście bardzo mnie to bolało, ale z drugiej strony rozumiałam z czego taka postawa wynika. Ale minął rok i cieszę się, że już nie mamy takich bolączek. Zyskaliśmy na społecznym zaufaniu, uzyskaliśmy nowych partnerów, sympatyków, a nawet przyjaciół! Dziękujemy wam!

Chciałabym też tutaj podkreślić ogromną pracę całej naszej Redakcji w mijającym roku: Pana Piotra, Małgosi, Wojtka, Asi, Pana Andrzeja, Eli a także Mai, ponieważ Tygodnik tworzy nie tylko jedna osoba, ale cały zespół. Bardzo wam moi drodzy dziękuję za wsparcie, cierpliwość i dobre słowo! I choć wiele pracy jeszcze przed nami, to już teraz wiem, że owoce tej pracy są i będą niezwykle dorodne i dobre.

Redaktor Naczelna Tygodnika Nowodworskiego
Ewa Gruszka

Fot. źródło: Facebook Artur Ciecierski Burmistrz Zakroczymia

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *